Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jaký drátový router?

Zdravím,

prosím o doporučení nějakého "drátového" (připojuje se kabely LAN RJ45 do PC a kabelem WAN z modemu do routeru, snad jsem to napsal správně doufám, moc tomu nerozumím). Všude v nabídkách vidím jen routery s anténami trčícími nahoru (asi WIFI) a já potřebuji klasickou placku (mám 8 let starý AirLive).

Rychlost internetu dle měření 90 mb/s down a 18 mb/s up (UPC).

Děkuji a zdravím.

P.S.: Jo a cena tak kolem 500 kč cca.

Tak konečně jsem zapojil ten router, je to tedy:

Airlive AC-1200UR

a jsem s ním spokojen, ani nebylo třeba nic nastavovat, okamžitě frčel jak má. Jen jsem si tedy změnil heslo a vypnul 2,4 a 5Ghz WIFI, aby mi to tam zbytečně neblikalo, když mám kabely, že. ;-)

Po hromadě testů rychlosti je na Dellu průměr kolem 175Mb/s a na starém HP 220Mb/s (tady to kolísá od 200 do 235), což je docela zajímavé, býval bych si tipl, že naopak ten Dell bude rychlejší, když je o 3 roky novější. Ale může to být i kabelem, zkoušel jsem to na těch starých zatím, nebyl čas natahovat "špičkové" kabely CableExpert. :-D

Obojí tedy s USB Ethernet adaptéry 1Gb, zkoušel jsem oba střídavě na obou noteboocích, abych ověřil, jestli není rozdíl v rychlosti dán jimi, ale není. Jinak kovový i-tec se brutálně zahřívá, kdežto plastový TP-Link je úplně studený (jasně, že kov nese teplo lépe, ale tady je rozdíl fakt velký, i-tec má tak 40°+ (podobně se mi zahřívá i 128Gb flashka Patriot), kdežto TP-Link je studený).

A také je zajímavé, že na USB 2.0 to jede stejně rychle, jako na USB 3.0. Jsem myslel, že USB 2.0 bude tak 2x pomalejší minimálně.

Tak tolik report z výsledku, z kterého mám radost, a ještě jednou tedy děkuji všem za dobré rady. ;-)