Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Sekundarny monitor s orezanymi okrajmi

Zapajal som u zakaznika 2xPhilips LCD 243V7QDSB, v pc je nejaka starsia Radeonka 6450 tusim.
Jeden je zapojeny cez VGA, ten ide ok, druhy cez dvi-hdmi kabel (iny som nemal) a ten ma osekane okraje (pri FHD rozliseni).
V menu monitora uz nie je moznost auto, to sa kedysi standardne davalo na monitory, ked sa nevedeli s grafikou dohodnut na rozliseni, alebo mali posunute okraje a obraze je osekany po hranach s asi 2cm ciernymi pasmi (rozlisenie je FHD_.
Povodne som myslel, zeby to mohlo byt ovladacmi grafiky (z roku 2011), ale ani po instalacii najnovasich sa situacia nezmenila.
Stretol sa s tym niekto? Mozno by pomohlo pouzitie dvi-dvi kabla, ale nejde mi do hlavy preco by sa mal obraz takto zobrazoval, ked karta evidentne zvlada FHD aj na svojom DVI.

Stretol, a bylo to zakopane nekde hluboko a dost nesmyslne v nastaveni, a uz si presne nepamatuju jak presne se ta polozka jmenovala - "okraje" nebo "zvetseni obrazu"? Proste pri priojeni pres HDMI si karta mysli "je pripojena televize" a zapne "overscan" - okraje X procent kolem obrazu, obraz zmensi (= je rozmazane drobne pismo atd.)

VGA jsem přehlédl. Tohle je v podstatě pouze pro HDMI, tam totiž hrozí, že se připojí TV s blbě nastaveným overscanem (proto taky byl default -15%, aby byla jistě vidět nabídka Start).

U VGA budeš muset hledat v menu. Další problém může být špatné rozlišení, resp. jeho poměr. Obecně jsou nejčastější 4:3, 5:4, 16:9 a 16:10.

edit: ty Filipesy jsou klasický FullHD, tedy 16:9 a rozlišení 1920x1080.
edit2: nicméně píšeš DVI-HDMI, takže by to ten problém řešit mohlo, musíš jen zvolit správný display...

Ten pripojeny na VGA funguje ok...ten cez dvi-hdmi kabel je orezany, takze by som to mal vidiet v ovladaci grafiky, ale tam som si vsimol len nastavenie pre VGA. V tom menu neslo zvolit monitor, ukazovalo len jeden. Rovnake menu pre dvi/hdmi som tam nevidel.
Ked tam budem nabuduce pozriem sa.