Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno zpomaleni procesoru

Dobry den,dal jsem default biosu a mam rychlost procesoru jenom 1.25 Ghz a mel jsem 2,9 GHz, mam AMD athlon xp 2800+,windows xp SP3,1GB ram,geforce 7600gt, dal jsem default proto ze se mi zacala objevovat modra smrt,prosim o kazdou odpoved jak to mam vratit zpatky aby se to nejak nepretaktovalo a neznicilo..hledal jsem i v papirech k pocitaci ale nenasel jsem to, predem moc dekuju za kazdou pomoc

Není zač. Pokud tam máš náhodou paměti, které umí 400MHz, tak je v klidu nech na 333MHz. Tak, aby běžely s FSB synchronně (FSB i paměti budou 166/333). Na téhle desce to bude stabilnější a o žádný výkon prakticky nepřijdeš.
Edit: I frekvence pamětí 400MHz a tedy asynchronní nastavení proti frekvenci FSB mohla být příčinou těch modrých smrtí.

Mně se ta deska válí ve skříni a nepamatuju se přesně, jak tam vypadá nastavení BIOSu.
Mělo by to být schované pod Advanced/Chipset configuration
snad to bude vypadat nějak takhle:
ascrockbios2.jpg
Pod Chipset configuration najdeš nejspíš položku Memory clock
ascrockbios4.jpg
zřejmě tam budeš mít nastaveno Auto? Změň to na 166MHz, případně 333MHZ, podle toho, co bude dostupné. Nic jiného neměň.
Ten bios nemusí vypadat zrovna takhle, tohle je z nějakýho Asrocku a ne od MSI, ale bude to podobné. Pokud se na to necejtíš, tak řekni někomu, kdo tomu aspoň trochu rozumí.

Paměti na těch 400MHz mohou fungovat i s FSB 333MHz. Pokud to nebude blbnout, můžeš to nechat tak, jak to je. Ale jestli ti zase začne padat kompík, tak by to skutečně mohla způsobovat ta frekvence pamětí na 400MHz. Měl jsem nemlich stejný počítač a stabilní to bylo jen na 333MHz.