Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem No signal po pretaktování RAMek

Zdravim , na mojom pc som sa snažil si pretaktovat ramky z 2133 na 3000 mhz. Vošiel som do biosu, zmenil som frekvenciu , uložil a reštartoval počítač . Odvtedy ako ho vždy zapnem , tak sa všetko roztočí , ale mám čiernu obrazovku .
Reset CMOSu som skúšal no nič .
Asus prime 320mk
Ryzen 5 2400g
Rám 2x8gb DDR4 3000mhz
Ďakujem za prípadnú pomoc

Změna předmětu, původně: No signal (host)

zmenil som frekvenciu , uložil a reštartoval počítač . Odvtedy ako ho vždy zapnem

Není divu jestli jsi jim nechal 1.2V na 3000 mhz, ty už by ti s takovým podpetím klekly nad 2666, pro 3000Mhz jsi tam mel nastavit 1.35v.
(Měl jsi použít přednastavený XMP/AMP profil když nevíš co děláš )

Ty RAM vytáhni ven a zapoj jen jednu do DIMM slotu, ktery jsi nepoužíval, když ti nepomůže reset CMOS, alespon vynutíš HW rekonfiguraci/scan. Jestli jsi delal reset vytahnutím CMOS, tak jsi doufám alespoň PC odpojil od el. proudu.
(s trochou štěstí, se ti zobrazi po spuštění obrazovka s hláškou o HW změně s F1 pro vstup do BIOS pro nastavení a potvrzení výchozích hodnot)