Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak řešit Wifi router, který má 2.4GHz

Dobrý den,
máme router od poskytovatele, který nesmíme měnit, problém je ten, že má jen 2,4GHz a vzhledem k tomu, že jsme v paneláku, kde je kolem dalších 50wifi tak je to problém, navíc je router přes 1 místnost odemě, takže při hraní online her mám vysokou latenci, navíc kvůli streamovacím službám do budoucna bych stejně chtěl 5GHz.
Paní na supportu u poskytovatele mi doporučila si koupit druhý router s 5GHz na alze a zapojit ho do jejich routeru a tím si sdílet 5GHz signál.

Je to validní rada?
Nedá se to levněji vyřešit nějakým extenderém například https://www.alza.cz/tp-link-re200-ac750-dual-band-d2294024.htm
Moc se v tom nevyznám a u tohoto píšou, že je 802.11b což určitě není 5GHz ale v popisku pak deklarují 5GHz.

Budu rád, když se někdo kdo tomu rozumí vyjádří, jsem z toho fakt jelen.

že má jen 2,4GHz a vzhledem k tomu, že jsme v paneláku, kde je kolem dalších 50wifi tak je to problém, navíc je router přes 1 místnost odemě, takže při hraní online her mám vysokou latenci

Nez ti odpovi mistni sitari, je znamé, ze 5GHz jde pres prekazky, zdi, hur jak na 2.4GHz to ti prechod na 5GHz nevyresi.

takže při hraní online her mám vysokou latenci,

Tak pouzij kabel, navic jestli jsi oblopen tolika sousedy, nebo tomu Wifi zmen alespon *Channel na nejaky, ktery je v tvém okoli nejméne pouzivany.
* Kupriklladu pomoci WifiInfoView http://www.nirsoft.net/utils/wifi_information_view.html, by jsi ty pouzité channels v tvém okoli mohl zobrazit.

Jenze doma muze byt 5GHz prave proto vyhodou - pres jednu zed v pohode (u mne doma - 2 cihlove a porad OK) - ale pres vic se utlumi = nerusis se svym AP 50m daleko. Problemem nebyva az tak sila signalu, jako prave ruseni - zahlceni 2,4GHz pasma.

A jinak - na hrani samozrejme kabel, pokud mermomoci chci wifi, mam klientske zarizeni i s 5GHz a 2,4GHz je beznadejne zarusene, nemuzu vymenit dodany modem/router - tak proste koupit nejaky accesspoint, nebo klidne i router, ktery 5GHz ma - a pridat ho do site. V pripade routeru akorat v modu "AP" = vypnout DHCP, a zapojit jen pres LAN, ne pres WAN konektor.

5GHz wifi přes překážky proniká hůře než 2,4GHz, takže pokud jsi dál, tak možná budeš mít slabší signál a ne naopak jak si představuješ. Ale zase bude pravděpodobně méně zarušený, to je pravda.
Další router (nastavený nejlépe jako Access Point) tam klidně mít můžeš. Ale co kabel? Nedal by se natáhnout?
Extenderu bych se vyhnul a použil ho jenom jako poslední možnost.

Pokud ten extender zapojíš jako APčko (tj. připojíš LAN port a postupuješ podle tohoto návodu: https://www.tp-link.com/cz/support/faq/1401/) tak nevidím problém.

Ten RE200 je dualband, tj. umí jak 2,4GHz, tak 5GHz.

Na hraní online her je ale nejlepší a nejlevnější natáhnout kabel. Jedna zeď je jen jedna díra k vrtání (někdy to jde dokonce i bez vrtání podél stěn a pod prahem dveří), s vrtacím kladivem je to práce na 20 minut. :-)

Díky za odpovědi, kvůli kabelu bych musel vrtat, alternativní způsob natažení není, byt není také můj a majitel si nepřeje žádný zásah do zdí. Takže koupím ten RE200 extender a dám vám sem vědět zda to problém vyřešilo, při nejhorším ho mohu hned vrátit.

Vzhledem ke spoustě starších spotřebičů, bych nemohl uvolnit 2 zásuvky, jedná se o malý byt a co jsem četl recenze, bývají s tím problémy. Ješte jsem zapoměl dodat, že ten modem od poskytovatele stojí opravdu za houby, ten signál už před barakem ani nechytnu, ale při tom mi do modemu teče optika 150Mb.. doufam že ten extender udělá svojí práci a dám vědět za pár dní jak to dopadlo.