Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Operační systém Windows na provoz EasyPHP serveru

Ahoj,

potřebuji řešit provoz PHP serveru a databázového serveru (MySQL) na Microsoftím OS Windows.

OS poběží na počítači, ke kterému se vzdáleně připojím a budu jej administrovat (Z Windows 10 Pro).

Jedná se mi o to, aby verze Windows fungovala korektně s aktuálním EasyPHP, a abych se mohl na dané PC
vzdáleně připojit z Win10 Pro.

Zvažoval jsem Windows server 2012 R2, ale nemám s tím osobní zkušenost.
Hlavně bych se chtěl vyhnout tomu, aby na daném OS nefungovalo EasyPHP.

Máte to někdo ideálně odzkoušené ?

Co vím, tak hodně firem provozuje přesně takto intranet.
O výkon až tak nejde, protože se jedná o oddělenou síť, kde nejsou nároky na výkon až tak k věci.
(Web jede pro omezený počet uživatelů).

Naopak, mohu tam provozovat služby v .NETu a konfigurovat snadno PHP a databázový server.
Což je pod Linuxem pro začátečníka Sci-fi.

tak to je teda scifi pro mě - místo učesaného a přehledného Linuxu používat dohackované PHP a MySQL ve Widlích.

Možná bys měl investovat svůj čas do studia progresivních operačních systémů, abys zjistil, že unix/linux vládne všemu a všem. Microsoft už to pochopil.

potřebuji řešit provoz PHP serveru a databázového serveru (MySQL) na Microsoftím OS Windows.

a k tomu potrebuješ práve Windows Server a EasyPHP ? ::) trošku pritiahnuté za vlasy... (LINUX je na to samozrejme ideálny, ale ju mu "nefandím"...)

Už niekoľko rokov používam na svojom domácom PC portable verziu XAMPP - obsahuje: PHP, Apache, MySQL,.... V minulosti som svoje PC, kde mi bežal server a webové stránky testoval aj z vonku (z internetu) a všetko bežalo, tak, akoby som mal stránky umiestnené niekde na hostingu.

Aktuálne mám XAMPP na WIN10 a ladím si web aplikáciu, predtým ako ju nasadím naostro...Všetko beží tak ako potrebujem...

Aha. No tak u nás bys s takovým přístupem letěl jako namydlenej blesk.

Nainstalovat jsi mohl třeba i Server 2019, ale to je nepodstatné, prostě jsi to ubastlil a považuješ to za "hotovo." OK, o něčem jako ITIL jsi asi neslyšel, že?