Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Slaby procesor?

Ahoj, jak poznam ze je procesor slabsi nez graficka karta? Kuprikladu na stredni detaili pojede vse treba na 60fps, ale bude procesor slabsi, tudiz kdyby byl silnejsi tak budou fps klidne 80?

Kuprikladu na stredni detaili pojede vse treba na 60fps, ale bude procesor slabsi, tudiz kdyby byl silnejsi tak budou fps klidne 80?

Vypocet a tisk poligonu/polygon mesh/edges jde pres jednotku GPU, tak asi tezko.
(CPU tak jako GPU neovlivni, nebo by muselo jit o nejaky hodne slaby a spatne optimizované CPU na hry, kde by GPU muselo cekat nez mu treba CPU vypocita logiku scény / AI, polohu objektu nebo hracu pri hrani po siti)

Môže to byť oboje, ale častejšie býva grafická príčinou málo FPS, ak teda fakt nemáte Celeron a RTX 2080TI či niečo také. Je mnoho programov v ktorých vidíte jak je vyťažený CPU a GPU, a aj mnoho brenchmark programov, kde vidíte "ohodnotenie výkonu" GPU a CPU.

Koukal jsem prave na toto, ale nezda se mi to legit https://www.gpucheck.com/cs-czk/gpu/nvidia-geforce-gtx-1650/amd-ryzen-5-2600/ dle tohoto netaktovany cpu zaostava o cca 10 fps oproti grafice, tudiz pojede v nektery hre na treba 90% namisto 100% pokud tomu chapu. Jeste pardon jde konkretne o ryzen 5 2600 a idealni grafiku k tomu, aby nezaostavala vuci ryzenu 5 (taktovat ho momentalne nehodlam a nevim zda budu) pc neni urceny vylozene na hrani a streamovani. Nebo se pletu a ano ryzen 5 2600 je idealni pro gtx 1650? Pripadne jak moc dobrou grafiku by zvladl aby ji nebrzdil?

Z kombinace GTX1650 a Ryzen 2600 je zcela jednoznačně a bez diskuse tím slabším kusem GTX.

Ten web co jsi sem dal, to je nějaký univerzální dojebávač/dohazovač konfigurací, který nahazuje hvězdičky podle nějakého lineárního modelu (mají prostě list CPU a grafik od nejslabších po nejsilnější kusy a prostým srovnáním umístění v listu přidělují hvězdičky.) Více bych za tím nehledal.

A zatím co GTX1650 je prakticky nejslabší obecně použitelná hrací karta, tak ta 2600 je naopak někde v lepší půlce startovního pole procesorů.