Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jakou RAM 2× 8 GB a procesor i7-47X0X pro stolní PC HP s čipsetem Intel Q87 Express

Dobrý den,

dostala se mi do rukou zadarmo tato sestava

https://support.hp.com/us-en/product/hp-elitedesk-800-g1-tower-pc/5387466/document/c03808397 (myslím s cca 300W zdrojem).

A měl bych, prosím, dva dotazy.

1.
Jakou paměť 2× 8 GB z Alzy mám koupit, abych co nejvíc využil možnosti počítače a zároveň neplatil zbytečně drahou? A má smysl jí brát na zkoušku (hrozí, že to nebude kompatibilní?), nebo se zkoušet nemusí a můžu jí vzít rovnou na firmu (tím pádem o 21 % levnější, ale bez možnosti jí vrátit)? Je mi jasné, že DDR3, ale nevím, konkrétně kterou ... Aktuálně jsou v tom 4× 2 GB a už žádný slot není volný. HW Info hlásí, že je to DDR3-1600 / PC3-12800 DDR3 SDRAM UDIMM a že běží v DualChannelu a na 800 MHz.

2.
Jaký nejlepší procesor tam jde dát? Respektive bude v tom fungovat i7-4790K? Momentálně je v tom i5-4670 a nějaký výkon navíc by se hodil.

Předem děkuji za konstruktivní rady.

To je dobrý ... Jenomže ty kruciše zrovna v Alze nemaj. A navíc takhle dopodrobna už pamětem nerozumím, takže teď fakt vůbec nevím, co mám vzít ... DDR3, nebo DDR3L ? HW Info ukazuje, že ty 4 ramky, co tam jsou, jedou na 1.5V. Takže co třeba zkusit vzít 2x 8GB DRR3L, dát tam jenom je? Tím se zajistí DualChannel a ještě ta Lkovitost, která ale nevím, k čemu je v praxi ve stolním počítači dobrá ... Kurde, už se v tom úplně ztrácím :-(