Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem PC sestava pro hodně rekreačního hráče

Zdravím lidičky,

můj 8 let starý "oldschool low cost PC" odchází do důchodu a rád bych si dopřál nový PC, který mě dalších X let vydrží. Vzhledem k tomu, že vlastním už PS4 tak 90% nových her (offline) směřuji tam. Nicméně občas mě popadne amok rozjedu nelítostnou řežbu na PC a na PS4 se práší :D
PC v domácnosti bude vždy na prvním místě ať už z hlediska práce tak i zábavy.

Moje představa je taková:
Herní PC (bez monitoru, klávesnice, myši, headsetu) v cenové relaci 10-15 tisíc.

Už jsem tu zahlédl dost podobné příspěvky za poslední dobu, tak pokud máte nějaký tip, prosím odkažte mě na daný příspěvek zde na pc.poradna.net.
Každopádně budu rád když mě poradíte...ať už s linkem na daný PC nebo seznamem komponentů v této cenové relaci, který bych si pak nechal složit :)

Oslov nejakú firmu "lápajúc" herné mašiny presne na mieru podľa tvojho vkusu.

Hotové PC bedne podľa cenovej relácie hľadaj na heureka.cz, máš tam aj recenzie s doživotnou životnosťou na HW.

S poskladaním HW doma na kolene u bežného občana to nie je také jednoduché, radšej upusti od tejto myšlienky.

u APU je problém s tím, že když nestačí integrovaná grafika, tak je pak málo PCIe linek. Bral bych APU, kdyby to bylo primárně na práci a hraní nějakých casual her, ale tady to vypadá na klasické pařeniště, a tam jsou výše uvedené grafiky takové bezbolestné minimum s výhledem na ty 3-4 roky hraní ve FullHD (a pak případný upgrade). CPU by měl vystačit na 6 let IMHO, pokud se neobjeví nějaká "disruptivní technologie"

ale máš recht, že pokud se tazatel spokojí s výkonem APU (starší hry, novější hry ořezané na kost a rozlišení 720p), tak je to ekonomická volba, se kterou se pohodlně vejde do 10K (úspora na zdroji - stačí 350W, není třeba dát 5 litrů za grafiku).

U mně je spíše převažující vidina toho nadbytku výkonu za směšný peníz (1600AF) plus plnokrevná grafika, která rozhýbe většinu her ve FHD rozlišení na vysoké detaily.

Ještě jsem zapomněl dodat, že už mám první díl do skládačky Seagate BarraCuda SSD 500GB, takže to můžu použít případně :)
Takže to vidíte poskládat si to z těchto komponentů například u CZC nebo Alzy? Nebo přímo vybrat sestavu co tam mají.

zbytečně lpíš na SATA rozhraní, nicméně s Gčkem asi nic jiného nezbývá, protože to nemá PCie linky ani na NVMe.
pokud chceš hrát na Gčku, tak ber co nejvýkonnější, tj. 3400G

https://www.czc.cz/amd-ryzen-5-3400g/264416/produkt

[ryzen_5_3400g_computerbase_03.png]

Osobně bych ten Asus nebral, protože má M.2 slot pod grafikou, což považuju za velký prohřešek (blbé chlazení i fyzická dostupnost).
RAMky jsi zbytečně předimenzoval Gčka zvládají max. 2933MHz. Budeš mít problémy s XMP profily.

Druha možnost na zvazeni - koupit stary vnitřek - treba tohle je na marketplace v brne a okolí za 3000, hdd mas, grafika jeta 1050ti okolo 2000, nova 1650 okolo 5000.

Samozrejme nevyhody - stare, muze se posrat kdykoliv, nizsi vykon, vicemene zadna zaruka. Na marketplace se obecne cena smlouva a doporucuji osobni odber. Musel bys mit nekoho kdo to da dohromady a vyzkouší v ramci nejake zaruky na vyzkouseni.

Díky všem za rady.
Přiznám se, že kolikrát mi ty možnosti spíš udělají guláš v hlavně. Mohl bych poprosit o odkaz na CZC nebo jiný eshop (buď rovnou celý PC nebo komponenty+sestavení) kde bude všechno, a co budu moct co nejdřív objednat?

Kdybych chtěl našlapanou mašinu za 50 tak bych to řešil hodně dopodrobna, ale v tomto případě to není třeba.....cokoliv bude lepší než to co mám :) .... stačí levnější PC za 10 tisíc, který mě zas těch 5 let vydrží.

PS: jetej PC nechci (špatná zkušenost)

Díky moc

Jenze ti tu kecaj, za 10 az 15K ani pro hooooodne rekracniho hrace herni PC neudelas.

Jedine co muzes, je poridit APU s Vegou, coz ti tu prave radi, jenze na hrani je to spis zoufalost. Stare hry typu Counter Strike nebo starsi Fifu na tom hrat lze, nicmene, pokud si vzpomenes nejakou narocnejsi hru, ktera zrovna neni na PlayStationu, tak jses stejne v koncich. Na skutecne herni PC potrebujes vzdy samostatnou grafiku, alespon tu nejlevnejsi herni grafiku tam nacpat musis a to z tech uplne uplne nejlevnejsich treba tuto:

https://www.czc.cz/palit-geforce-gtx-1650-super-stormx-4-gb-4gb-gddr6/276110/produkt

No a pocitat snad umis: 15K za komplet PC - grafika za 5K ti zbyva pouhych 10K na cely pocitac. No a pokud neco aspon malo neprihodis, tak jsi stejne na nejake kancl sestave s malinkym SSD nebo s vubec zadnym.
Rozmysli se teda, opravdu to ma byt herni PC nebo staci kancelar?

Já to vidím takto

[90099-sestava16k-png]

Pokud tu tisícovku kriticky nepotřebuješ nechal bych 16g ram.
Procesor jsem dal 6j/12vláken - zase pokud smrtelně nepotřebuješ ušetřit 800
je to určitě lepší volba.

Pokud to potřebuješ dostat pod 15 vyhoď relativně zbytečný (na dvě hry) SSD disk.

Windows - není započítán počítá se s tím, že si koupíš na aukru, někdo ti to nahraje na flash a nainstaluje.
Jinak je to +3300 bohužel.

CSGO hraju a o minimálních požadavcích si myslím své :-)

Ještě k tomu máš tříměsíční gamepass nachystej si rychlý internet!

EDIT: oprava ceny u vga