Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Excel - data zněkolika souborů

Dobrý den, mám jeden soubor v excelu, který čerpá data z dalších 4 souborů excel, které jsou zaheslovány stejným heslem. Můžu nějak obejít zadávání všech hesel? Při otevření souboru, který čerpá data z ostatních souborů nezadávat hesla na každý soubor zvlášť, ale použít jen jedno heslo ?
Excel 2013.
Děkuji

Šlo by to pomocou VBA...

uprav si podľa seba:

Private Sub Workbook_Open()
  Dim PWord as String
  PWord = "PW1"
  SendKeys PWord & "{Enter}"
  ActiveWorkbook.UpdateLink Name:="C:\Source1.xls", Type:=xlExcelLinks
  PWord = "PW2"
  SendKeys PWord & "{Enter}"
  ActiveWorkbook.UpdateLink Name:="C:\Source2.xls", Type:=xlExcelLinks
End Sub

Dôležité je nastaviť prepojenia v zošite - nezobrazovať výzvu a neaktualizovať prepojenia - prepojenia sa aktualizujú automaticky cez vyššie uvedený kód po otvorení súboru

PWord = 'heslo' na otvorenie súboru