Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Základy programování - jak začít

Dobrý večer, chtěl bych se vás zeptat konkrétně okolo základů programování.

Jsem ve 3. ročníku na sš a už nějakou dobu mám iluzi toho, že jednou budu programovat a rád bych studoval IT na vš. Uvědomuju si, že to je opravdu něco, co by mě nejen bavilo, ale beru to samozřejmě naprosto seriózně, takže by bylo pro mě čest se tím i živit, a tak bych se vás chtěl jestli nevíte, který programovací jazyk je nejlepší pro začátek, a také bych se rád zeptal jestli nevíte, která vysoká škola se zaměřením na IT je nejlepší pro studium v čr?

Díky, za radu

Toho pokračování jsem si nevšimnul. Docela by mne zajímalo po těch letech, jak dívenka dopadla. IMHO by se měla vrhnout na scénáře k televizním seriálům, má na to talent.
BTW: Svého času jsem obstojně zvládl programování 8080 ve strojáku a assembleru, otřel jsem se o BASIC, ale za programátora jsem se nikdy nepovažoval.