Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Windows XP "Vaše připojení není soukromé"

Dobrý den,

Už dlouho se mi nestalo, že bych narazil na takto zapeklitý problém.

OS: Windows XP Professional SP3

Synkův PC začal být velmi pomalý, tak jsem zjišťoval kde je problém. Zjistil jsem, že na oddílu disku s Windowsem jsou vadné sektory. Jelikož jsou v PC fyzicky dva HDD tak postup byl Windows přeinstalovat na ten druhý (ten je v pořádku) a data přesunout tamtéž. Vše jsem udělal a došel jsem k probému, kdy skoro každý web s HTTPS mi napíše "Vaše připojení není soukromé" včetně webu samotného Googlu.

Při reinstalaci jsem použil shodné věci jako při předchozí instalaci, kdy vše fungovalo jak má.

1) Shodný Windows
2) Shodnou verzi Chrome
3) Shodnou verzi COMODO antiviru
4) Na hardware se neměnilo nic ktomě toho, že jsem odpojil vadný HDD
5) Pročetl jsem různé rady, které by mohly tento problém způsobit (špatně nastavený čas, antivirus blokující HTTPS apod.)

Bez výsledku...

Další věci co jsem zkusil:
- Reinstalace jiné verze Windows XP Professional, kde jsem nainstaloval jen ovladače HW a Chrome - Bez výsledku
- Zkusil jsem PC připojit přes kabel i přes Wi-Fi - Bez výsledku

Vadný disk jsem ještě nemazal, a když ho připojím a počkám až Windows naběhne tak HTTPS chodí tak jak má...

Netušíte prosím někdo, v čem by mohl být problém? Případně nemáte někdo nějaký nápad?
Pokud jsem zapomenul dodat nějaké informace učiním tak následně.

Ještě prosím dotyčné ať nepíší, že si mám nainstalovat nové Windows, nebo jiný prohlížeč. To není jádro problému, neboť tu mám další PC se steným OS i SW a vše jede a na tomhle dotyčném to jelo také...

Moc Vám děkuji
Ivo Kočí

Že používám zastaralý OS to je pravda, ale...

Pokud připojím HDD s novou instalací XP co jsem provedl, je tam tento problém.

Pokud připojím HDD s původními XP co jsem instaloval asi před půl rokem tak vše jede jak má. Bohužel tenhle HDD má vadné sektory čili je na odpis. Ale když ho zkusmo připojím tak to problém s HTTPS nemá.

Přitom je to obojí instalace stejného OS ze stejného DVD. Pak je to instalace stejného Google Chrome ze stejné instalačky (mám je uloženy na flashdisku). Stejné ovladače...

Takže odpoveď, že používám starý OS je sice pravda , ale smysl to nedává když totéž na jiném disku chodí. Zkoušel jsem to po sobě během 10 minut. Jeden je ok až na ty sektory, druhý hází tuhle chybu.

Antivirus by to dělat mohl, ale proto jsem zkusil čistou instalaci jen OS, ovladače a chrome. A nejede to

Internet Explorer 8 tam je vrámci SP3 a chybu s certifikáty hází taktéž.

Čas je v pořádku. Ve vidlích i v BIOSU. Baterka nová, dnes jsem ji tam lupnul...

Beal bych, kdyby se takhle chovaly další instalace XP (mimochodem stejný OS), ale ty jedou OK tak to nedává smysl...

Ale děkuji za všechny nápady

ie8 má být jen doinstalován, tuším updatne nějaké certifikáty, jiné staré zakáže. on sám není na dnešních https stránkách funkční, nemá cenu ho spouštět.
v možnostech internetu - upřesnit: používat protokol tls 1.0 (vyšší to neumí)
aktualizacemi neztrácím čas, je to v 98% zbytečnost. instaluju jen mediálně profláklé megakritické, ale ty by neměly mít na tento problém vliv.
xp ještě používám taky, ale s posledním normálním prohlížečem - firefox 52.9 esr

Na té stránce/stránkách s tou hláškou není žádná další možnost, jak postupovat?
Např. přidání nějaké výjimky nebo připojit na vlastní nebezpečí a podobně?
Dej sem nějaké odkazy na stránky, kde se ta hláška vyskytuje (případně i screeny).

Nepřipojuješ se náhodou na https:// stránky, kde má být správně jen http:// (anebo opačně)?

Možná je to ono, ale nezmiňuje hlášku, že je prohlížeč spravovaný organizací.
Jestli náhodou nepoužívá na XP nějakého moc nového Chromáka, který už třeba není tak kompatibilní.

The new update of Chrome no longer supports Windows XP and Windows Vista. This means that if you are on either of these platforms, the Chrome browser you are using will not get bug fixes or security updates.

Děkuji za všechny nápady.

Čas i datum je v pořádku.

Ta hláška o tom, že by mi někdo spravoval prohlížeč tam není.

To co se mi zobrazuje je toto:

SnA-mek_obrazovky_123_.png.jpg

Zobrazuje se to na všech webech které mají místi http https. Třeba i web www.google.com. Nechápu to. Na dalším pc to jede úplně v pohodě na stejné konfiguraci sw.

Google chrome používám tu stejnou verzi kterou jsem tam měl předtím a kde to normálně fungovalo. Je ze stejné offline instalačky. A když připojím ten původné HDD s ještě nainstalovaným systémem tak to prostě normálně funguje :(... asi něco mezi nebem a zemí

Tak znova... neplatny korenovy certifikaty... Chrome pouzva stejnej store jako IE... Firefox ma vlastni... takze zkus korenove certifikaty aktualizovat, nebo tam proste dej operacni system ze soucasnyho tisicileti a ne XP vykopavku.

Schvalne si na obou verzich OS (funkcni/nefunkcni) zkontroluj v certmgr.msc do kdy jsou platne korenove certifikaty...