Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Wifi

Dobrý den,

nemám vůbec zkušenosti s wifi, takže se chci pozeptat. Hodláme koupit ještě do domácnosti notebook (stolní PC máme). Máme jeden kabelový internet a chtěli by jsme i internet do Noťase přes wifi, ale jak to funguje aby jsme měli internet ve stolním PC a Notebooku zároven?

Pokud máte nějakou stránku, kde se to podrobně vysvětluje, co bude potřeba a co kam zapojit, tak bych byl moc rád, kdyby jste mě na ni někdo upozornil, či sami poradíte, co je potřeba, jak co kam propojit a tak. Děkuju

Nevím jaký máš internet ale do té krabičky ( já mam třeba tu modrou) strčíš 1xLAN - s internetem ,tedy sítový kabel.
1x LAN s PC (má to dvě diry pro LAN) a konečně to má i anténku, na kterou se připojí NB jako wifi. Tedy takhle je to pospojene. Nastavení a konfiguraci, budem resit as si poridis nejake z techto zarizeni, pac se to trosku lisi i kdyz principelne je to stejne.

Cemu nerozumis, ptej se od tohotu jsme. Toto zarizeni ma jak porty pro sit /4 nenbo 2, podle toho jaka z tech poslanejch krabicek/ a do jedne z nich das internet do druhe (ci do zbylych) pocitace, ktere chces k te siti (internetu) pripojit. Jeste navic ma ta krabicka moznost wifi a tedy do stejne site muzes pripojit zarizeni, ktera pripojis pres Wifi k tomuto zarizeni.

No takže do wifi strčím kabel od internetu a pak z wifi jestě půjde kabel do stolního. Potom můžu být někde po baráku s notebookem a wifi mi bude do stolního PC posílat "internetové připojení" .. Takže budu mít ve stolním a v notebooku internet. Ale do notebooku nebudu potřebovat kabel.. pouze hlavní internetovej do wifi a z wifi do stolního?

No ale je to teda dobře .. :D .. INTERNETOVÝ KABEL do WIFI z WIFI mi půjde další kabel do STOLNÍHO PC a k tomu z wifi půjde bezdrátový internet do notebooku po baráku .. JE to tak .. :D pokud jo, tak už to chápu .. A nic víc potřebovat nebudu .. Pouze to wifi a asi ještě jeden kabel, abych mohl propojit z wifi do stolního, že?

u té krabičky kabel je, pokud nebude necháš si ho nacryptovat nebo koupíš hotový v krámě. Cena 5kč/m + konektory, tedy 30kč bajvoko.

Wifi neni hardware ani nic kam by se to zabojovalo, to je nazev technoogie a zpusobob spojeni, prelozeno neco jako "bezdrát" tedy budes mit : Internet(kabel od intrnetu) Pc (se sitovou kartou a kabelem, pripadne taky wifi=moznost bezdratoveho pripojeni) a Notebook (wifi = tedy kartu na pripojeni pomoci bezdaratu) a to vsechno spojis (at kabelem nebo vzduchem) do te jedne krabicky, co koupis.