Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Notebook se strasne seka

Zdravim, mam tu jeden zalozni notebook ktery pouzivam obcas, ale neskutecne moc se seka, napriklad youtube videa se totalne sekaji a to i v kvalite 144p, ani to nezvlada ten notebook, a kdyz napriklad neco pisu, tak ten text se pise sam az po par sekundach,stranky se nacitaji moc dlouho, atd, internetem to neni potoze na druhem notebooku jde vse uplne rychle a klidne se divam na videa ve 4K bez sekani

Notebook:

MSI ER710

dxdiag:

1918 MB RAM
AMD Athlon X2 DUal core TK-55
Ati radeon Xpress 1270 - 863MB
ciste nainstalovany windows vista 32bit, vsechny aplikace v pozadi vypnute, windows nastaven misto na vzhled tak na vykon,ovladace ze stranek vyrbce, protoze tento notebook podporuje jedine XP a vista.

notebook se dokaze tak sekat ze treba cekam 2min nez se dostanu na tuto stranku, vypada to spis jako kdyby ten notebook mel 256 MB Ram, zkousel jsem i windows 7 a bylo to spis jeste horsi..

Prohlizec: mozila firefox, zkousel jsem i operu, zadna zmena.

2gb ram mam, kazdopadne cpu usage v task manageru je stale na 100 procentech, a to mam jen spustenou mozilu firefox nic jineho, v pozadi zadne aplikace,zadne antiviry, nic.... + windows je ciste preinstalovany... takze to bude urcite tim ze je cpu usage 98-100 stale, ale cim to muze byt?

v linuxu myslis ubuntu? nebo? linux jsem nikdy nemel,ale videl jsem hodnkrat, jen nevim jak se to pouziva, napadlo me zkusit nejaky linux jako je treba ubuntu,jenze je tu problem, nevi jakou verzi ubuntu, ani jestli to je zdarma, a kdyz by jsem to nainstaloval, tak zda by mi fungoval internet hned nebo by jsem musel nainstalovat lan/wifi driver? coz ani nevim jak, instalacku lan driveru mam pouze na windows...

2gb ram - vyhoď to*
slabý procesor, skoro bez paměti - to je tak notebuk do dílny pro autodiagnostiku, mezitím může přehrávat mp3.
na dnešní webové stránky ten krám nestačí.

*) www.darujizaodvoz.cz , https://vsezaodvoz.cz/ , www.repetekup.cz , www.nevyhazujto.cz , https://ostatni.avizo.cz/darovani/ , https://www.sbazar.cz/hledej/za%20odvoz
položit to k popelnicím nemá smysl, chce to ten inzerátový popisek, že je to k ničemu, leda pro auto. ale i ty diagnostiky jsou už samostatné.