Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem HDD - musím sloučit před formátováním?

Zdravim u kamose budu formatovat pc ale HDD ma rozdelenej na dve casti musim je prve sloucit?(a jak?)nebo to staci jen naformatovat a po formatu bude sloucenej?
diky za rady.
Změna kategorie, původně: Software
Změna předmětu, původně: HDD (karel)

Cetl jsem ten thread a nepochopil jsem, co vlastne chces.

1. pokud chces, aby mel kamarad jen jeden nerozdeleny disk, musis jej sloucit
2. pokud chces, ay mel rozdeleny disk, nemusis jej sloucit

Rozdelovani/slucovani disku na oddily nema nic spolecneho s formatovanim. Jsou to 2 nezavisle kroky. V prvnim kroku si reknes, jak bude disk vypadat - jeden oddil nebo vic oddilu.
Ve druhem kroku formatujes jednotlive oddily a formatovat muzes pozdeji kdykoliv bez zasahu do rozdeleni disku. Format se tyka vzdy jen jednoho oddilu. Pokud mas 2 oddily, naformatujes oba postupne.

Nejlepší by by bylo, kdybys napsal, jaký účel má to formátování. Budeš na tom HDD instalovat operační systém? Má být na nerozděleném disku? Jaký systém to je? Jak velký disk to je? Je to jediný disk v PC, nebo jich je víc?
Zrušit oddíly, vytvořit a formátovat můžeš za použití instalačního CD. Nebo použij třeba:
screenshots.php
http://downloads.sourceforge.net/gparted/gparted-li ve-0.3.7-7.iso?modtime=1215010676&big_mirror=0

Prostě naformátuj každou particii zvlášť, jednu po druhý a hotovo. Klaď smyslné otázky a ne takový neurčitý nic... A vubec, jak si vůbec můžeš dovolit někomu něco takhle slibovat, když nevíš, o co go...

:beer::beer::beer: