Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem System na vterinu spadne

Zdravim,
mam notebook asus x543ua, asi dva měsíce. Uz asi mesic vzdy ve vecernich hodinach na vterinu spadne system. Vypne se obrazovka, sekne se hudba..ale pak to zase vsechno naskoci, vsechny programy jsou zapnute a jakoby nic. Deje se to kdyz pouzivam chrome. Plus se mi po zapnuti chromu obejvuji vyskakovaci okna, ktera ale behem milisekundy zmizi. Pocitac jinak beha normalne, neprehriva se, nema zaplnene uloziste. Antivirus mam Avast a ten mi zadny virus nenasel. Nevite kde by mohl byt problem?

Zkontroluj si rozsireni Chrome. V idealnim pripade by tam mohl zustat treba jen addblock.

Avast - o tom mluvit nebudu. Osobne bych do pocitace Avast ani Avg nepustil a to jsem Avast dopirucoval. Po spijeni s Avg to slo do kytek.

Nemuzsi za to moci virus. Treba jen nejaky skodlivy kod (malware) ktery Avast nepovazuje za skodlivy.

Zjus nejaky jednorazovy test na malware

avast je neschopne svinstvo, ktere vic skodi misto uzitku. zbav se ho.
antiviry se za 15 let nenaucily hledat adware a spyware, proto jsou k nicemu. pouzij radeji napr. adwcleaner.
instalace ovladacu je vlastni, nebo z obchodu? to cerne probliknuti muze byt i hw vada. idealni by bylo tak tyden pozivat firefox, jestli to bude delat taky.

Ak máš tam W10:
A) AVAST VYHODIŤ! Máš tam integrovaného Defendera - ten postačuje.
B) Ak to robí pri Google Chrome - skontroluj si doplnky, prípadne ich deaktivuj a skús bez nich.
C) Ak máš doplnky - je možné, že niektorý je "nakazený". Prever svoj noťas v Safe Mode with network Adwcleanerom - čo sa nájde - VYHODIŤ. Potom (to si stiahni) použiť MBAM (MalwareBytes) - Skenovať. Čo sa nájde - vyhodiť.
D) Reštart (pretože nájdené a "vyhodené" tam ešte stále je a AdwCleaner a MBAM to odstráni až po reštarte) a postupne (aby si vylúčil) aktivuj doplnky jeden po druhom.

nejprv je určit nutné zdaje to sw nebo hw (zkusit stejný image/hdd dát do jiného stroje) nebo nabootovat náhradní sys zde.

řekl bych že může jít o problém zdroje/regulace napětí - nějaký problém podpětí/napájecí kaskády - systémy se pak mohou chovat takže totálně zamrznou a pak watchdog po uplynutí timeoutu opět rozjede systém.