Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Prepojenie tv a domaceho kina

Zdravim je mozne prepojit domace kino a tv pokial ma tv digital out a kino digital in? A ci treba aj v nastaveniach porobit nieco aby to slo alebo staci len prepojit a automaticky pojde zvuk z tv do kina Dik za odpovede

Tv je Philips 55PUS6554 134 cm UltraHD 4K , a domace kino : Auna concept 620, pozeral som na kine je vzadu na sube digital audio IN optical a na tv je digital audio OUT optical tak skusim nastavit v tv daco a v kine prepnut uvidime co to spravi kabel uz mam doma

Ono taky záleží na převodníku / signálovém procesoru v tom kině. Na mém dvacet let old Pioneeru /cena tehdy kolem osmnácti litrů/ byl přechod z analogu na optiku (bazmek ještě nemá HDMI, jinak bych to řešil jím) jako rajská hudba pro můj sluch. Nějaké "značkové" kino za pár litrů může mít naopak lepší zvuk z analogu. Tohle opravdu nelze generalizovat :-)

Chjo... Chtěl připojit kysňu k domácímu kinu. Z domácího kina se vyklubaly aktivní repráky, které ani nemají digitální vstup. Z převodníku se vyklubala externí zvukovka. Mám hrůzu z toho, co myslí televizí.

edit: Sorry, myslel jsem, že reaguješ na mě.

Pleties si pojmy a dojmy.
Bolo by dobre uviest typ domaceho kina a potom sa mozno pohneme dalej.
Vseobecne...aj analaogove domace kina mavali optiku a optiku ma aj kazda tv. Je to obojsmerny port, takze dokazes dostat zvuk aj z tv, co je dobre ak mas analogove domace kino a zdroj obrazu(zvuku) napriklad satelitny ci iny stb prijimac pripojeny cez hdmi (co je digital, takze to do analogove kina nedostanes).
Taka otazka...ak trvas na 5.1 mas rozmiestnene repro spravne?
Kedze lezie vsetko z teba ako z chlpatej deky ja odporucam pouziva doma receivre . U zakaznikov montujem vacsinou SONY STRDH590, ja mam doma Denon AVR-X550BT, su to vybavou takmer totozne stroje a zvukovo pre mna nerozoznaelne a urcite neurazia. Sony je kusok drahsi.

To je cisty analog, receiver ti tam bude naprd. Prepojis to sice, ale co tym ziskas?
5.1 je blbost, malokto to ma idealne rozmiestnene, pretoze nema na to priestor (posluchac tvori stred trojuholnika vzhladom na repro), ak si chces vychutnat kvalitny zvuk odporucam jeden z vyssie zmienenych receiverov a k tomu kvaline repro.
Vrcholom je potom 5 reprakov v rade pred sebou.
Ja mam doma Magnaty 1002 a som spokojny.

Preco je to blbost som vysvetlil...malokto ma na to priestor a spravne rozlozene repro. Nayse ludia pozaduju priestorovy zvuk napriklad na stereonahravkach.
Mna osobne zvuk prichadzajuci zo 4 repro pri pocuvani hudby rusi. Hudba ma prichadzat z jedneho smeru.
Pozeranie filmov je ina vec, ale tam plati to co som povedal na zaciatku.
Podla stylu otazky a povodneho vyberu kina dam ruku do ohna, ze toto domace kino nie je nainstalovane spravne.
7.1 je totalna kravina, nemas na to zdroje (drivva vacsina veci je maximalne v 5.1) a dalsie 2 repro nepridavaju ziaden extra zazitok. Navyse aj pri 5.1 nemusis mar zadne repro za sebou ale kludne aj po bokoch.

Citaj s porozumenim, 7.1 je blbost lebo neprinasa ziaden efek navyse. Na 5.1 musis mat zdroj a druhy predpoklad je spravne rozmiestnenie repro, co ma doma malokto lebo sa mu napriklad nechce tahat kable dozadu a tak ma zadne repro rozne pohode, niektori jedinci si ich dokonca nechaju vpredu.
Uz som to spomenul, ze posluchac ma tvorit vrchol rovnoramenneho trojuholnik s dvojicou prednych repro, co tiez nie vzdy byva dodrzane.
Tretia vec, s ktorou sa stretavam je, ze ludia pozaduju priestorovy zvuk od stereo nahraviek.
Takze neodmietam, len je podla mna castokrat zbytocne., radsej si zvolim kvalitne stereo ako ma ja oproti usmudlanemu a zle rozmiestnenemu domacemu kinu z odkazu.
Este posledna...radsej ako subik mam predne 3pasma, mne to pride, ze to hra lepsie, ale je to len pocit.
Toto vsetko mam odpozorovane z praxe za poslednych 20 rokov, robil som uz vela zapojeni, kamosi su hifisti, takze mam z piva napocuvanu aj nudnu teoriu.
Viem, ze vacsine ludi staci domace kino ako je z odkazu, hlavne nech sa to da vypeckovat a to je znak kvality pre nich, takze dost casto suboj o kvalitu zvuku vzdavam.
V novostavbach castokrat montujeme stropne repro, pretoze vacsina ludi nechce mat repro polozene na zemi, ci zabudovane v stene.

Peckovo to hra vzhladom na kvalitu kina, ktore mas nebude....odporucam predat.
Ak odmietnes tak en receiver a donho napriamo zapojit repro (vynechat to domace kino, aj ked neviem ako tam mas prepojeny subwoofer, respektive ten je asi integrovany v tom kine...toi hrat proste dobre nebude.