Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Windows XP a snizeni vykonu procesoru

zdravim, uz jsem tu jednou psal driv, ohledne mojeho odpad notebooku MSI ER710, ktery poporuje windows vistu, a XP, mam takovy problem, windows vista mi funguje jen pokud dam v najapeni rizeni procesoru rezim power saver, to se notebook nevypina, ale jakmile prepnu na ballanced, nebo high performance, tak je notebook schopny se vypnout do 1minuty, a pak se vypina jeste nez se nacte windowsu, i v biosu se vypina, ale pokud dam balanced tak se nevypne ani 1x...
no a jelikoz potrebuju do tohoto ntb dat windows XP, tak aby mi fungoval tak potrebuju take nastavit neco na omezeni procesoru aby se snizila teplota, tak jako ve windows vista/7/10, kde mate v ovladacich panelech moznost napajeni, a prepnout na power saver, balanced, a high performance, takze aktualne to je ted tak ze jakmile spustim windows XP, tak se notebook vypne...

takze nejake nastaveni na snizeni vykonu procesoru v napajeni jako to je u windows vista/7 ?.... diky

procesor jsem prepastoval pred tydnem uplne novou pastou, starou jsem dal pryc, ocistil, a nanasl tenkou vrstvu podle navodu... vysledek zadny, protoze jakmile prepnu ve windows vista rezim na balanced nebo high performance, tak se notebook vypina,a dokonce je schopnej se vypnout i 4 sekundy po tom co ho znova zapnu.... takze jde o ten windows XP, ktery tam potrebuju, protoze windows vista tento ntb moc nezvlada vykonove, spis vubec, a co si pamatuju tak tenkrat tam byly XPcka, a jeli uplne krasne.... Dekuji.

předpokládám, že jako domácí instalatér ses vykašlal na instalaci základního ovladače k desce.

je tam slabé dvoujádro, umí to jen 2gb ram, což nestačí na žádná windows od visty výš - i to internetování pod xp nebude stát za moc.
wifi to umí jen 11g. možná zkusit vyměnit wifi modul wifi 11n 150mb, ale nemusí být kompatibilní, škoda peněz. raději připojit přes lan kabel, přenosné to není, vždyť ta mrcha váží 3.3kg.

využití dnes jedině na office a nenáročný internet v jednom okně, asi jak tupý android, jinak k ničemu.

pokud se ten krám neustále vypíná, sleduj teploty, třeba: hwmonitor.

ve windows vista napajeni power saver = cpu 70c max ale pozor, prepnul jsem na balanced v napajeni, a teploty skocili behem 2sekund na 105 stupnu procesorr, a zvysovalo se to.. a to byla otazka vteriny, nebo 2 sekund jak to hned skocilo, vetrak zacal totalne zrychlovat, tak jsem to radsi dal zpatky na power saver v napajeni, takze ted zas 70stupnu procesor......

ale notebook je prepastovany, a i jsou vycistene mrizky, a chladic.. od prachu.

zacalo to jeste pred akci, proto jsem to prepastoval, myslel jsem si ze kdyz notebook nikdy nebyl prepastovany, ze uz je na case to udelat kdyz se vypina, udelal jsem to ale zadna zmena, vse je dotahle, i jsem to znova vcera rozebral, podival se zda tam je ta pasta dobre, vse jsem upevnil,vse drzi na pevno, i chladic...

program: HWMonitor

nezatezuju to nicim, pokud tedy nepocitam prohlizec, jak pisu, na power saver to funguje a nevypina se to, ale potrebuju nahodit XPCKA, kde bych si taky nastavil ten power saver aby se to nevypinalo a vse by bylo v poho, jenze nejak to nemuzu najit

ale ono to ale funguje celou dobu, pokud mam power saver nastavanej tak muzu zatezovat pc jak chci a nevypne se problem je ohledne tech xpcek.

takze aby jsem to vysvetlil znova, funguje to, nevypina se pc, nic, ale chci dat windows XP, a tam si take nastavit power saver v napajeni aby to fungovalo jako do ted u vist, pokud nebudu davat balanced nebo high performace mod, tak neni problem.

Vypadá to podle popisu na hw problém. Buď chlazení nebo deska tomu cpu dává moc velké napětí (i ten cpu mohl odejít). Přepnutí režimu asi pomůže v trom, že procesor si dává chladící nic nedělací cykly - proto ten slabý výkon. Zkusil bych vjet do biosu, pravděpoodobně se to vypne kvůli přehřátí. Zkusil bych ten chladič jak je horký viz nahoře.