Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Windows XP a snizeni vykonu procesoru

zdravim, uz jsem tu jednou psal driv, ohledne mojeho odpad notebooku MSI ER710, ktery poporuje windows vistu, a XP, mam takovy problem, windows vista mi funguje jen pokud dam v najapeni rizeni procesoru rezim power saver, to se notebook nevypina, ale jakmile prepnu na ballanced, nebo high performance, tak je notebook schopny se vypnout do 1minuty, a pak se vypina jeste nez se nacte windowsu, i v biosu se vypina, ale pokud dam balanced tak se nevypne ani 1x...
no a jelikoz potrebuju do tohoto ntb dat windows XP, tak aby mi fungoval tak potrebuju take nastavit neco na omezeni procesoru aby se snizila teplota, tak jako ve windows vista/7/10, kde mate v ovladacich panelech moznost napajeni, a prepnout na power saver, balanced, a high performance, takze aktualne to je ted tak ze jakmile spustim windows XP, tak se notebook vypne...

takze nejake nastaveni na snizeni vykonu procesoru v napajeni jako to je u windows vista/7 ?.... diky

procesor jsem prepastoval pred tydnem uplne novou pastou, starou jsem dal pryc, ocistil, a nanasl tenkou vrstvu podle navodu... vysledek zadny, protoze jakmile prepnu ve windows vista rezim na balanced nebo high performance, tak se notebook vypina,a dokonce je schopnej se vypnout i 4 sekundy po tom co ho znova zapnu.... takze jde o ten windows XP, ktery tam potrebuju, protoze windows vista tento ntb moc nezvlada vykonove, spis vubec, a co si pamatuju tak tenkrat tam byly XPcka, a jeli uplne krasne.... Dekuji.

Vypadá to podle popisu na hw problém. Buď chlazení nebo deska tomu cpu dává moc velké napětí (i ten cpu mohl odejít). Přepnutí režimu asi pomůže v trom, že procesor si dává chladící nic nedělací cykly - proto ten slabý výkon. Zkusil bych vjet do biosu, pravděpoodobně se to vypne kvůli přehřátí. Zkusil bych ten chladič jak je horký viz nahoře.