Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Rychlost internetu přes LAN vs USB Ethernet Adapter

Zdravím,

právě testuju rychlost internetu na notebooku HP–17-p102nc přímo v LAN portu a s novým TP-Link USB UE330 hub adaptérem a v měření rychlosti na https://www.mojeip.cz/mereni-rychlosti-internetu/ vychází o pár jednotek rychlejší adaptér (+- 97/24 LAN, 99/25 Adaptér).

Nevíte prosím, jak je to možné? Nedávno tu někdo psal, že kvůli vysoké režii dochází u těchto adaptérů ke ztrátám, ale dle měření je naopak rychlejší (měřeno obojí 5x), tak jsem z toho poněkud zamaten. ::)

Podotýkám, že vše je zatím ještě brzděno pomalým 100Mb/s routerem.

Díky za objasnění, pokud někdo víte, děkuji. :-)

Stejně si myslím, že jsi připojen Gigabitovou rychlostí (pokud to tajný router umí), takže se ani ke ztrátám nemáš šanci přiblížit. Neřekl jsi, kde vůbec je druhý konec kabelu...

Může to záviset na dalších faktorech... např síťové adaptéry mohou mít spořící funkce, přes integrovaný můžeš mít vyjednanou rychlost 100Mb/s (což si neprozradil) nebo to skáče podle zatížení.... Naopak USB 3.0 může jet na plno.

Takovouhle odchylku bych vůbec nepovažoval za směronosnou. (Sice chválím za 5 opakování měření, což skutečně má váhu).

Druhý konec je v modemu co zvládne 300Mb/s a balíček UPC mám na 200Mb/s. Nepsal jsem to, protože jsem to nepovažoval za důležité, když to brzdí ten router 100Mb/s (který jsem nepopsal podrobněji, protože vím, že má jen 100 Mb/s).

Ale i tak jsi to odhadl přesně, integrovaný má 100Mb/s, kdežto USB Adaptér je 1Gb/s a je v USB 3.0, takže je tedy celkově výkonnější, což mi nedošlo, takže taky díky za objasnění. :-)

Už mám ale koupený router 1Gb/s, tak budu zvědav na výsledky s ním. :-)

Záleží aj na driveri, jeho schopnostiach a nastavení/vyladení. To mám zistené z čias Pentium 100 MHz kedy Windows driver prenášal data cez FTP rýchlosťou 60 Mbps a Linux driver rýchlosťou 100 Mbps.

usb sběrnice je sdílená se všemi ostatními krámy na ni pověšenými, toto a složitost protokolu snižuje její průchodnost.
pro změnu i lan karty jsou různé kvality = průchodnosti, o 10let starší 3com905 dokonce předběhla dodnes oblíbený realtek 8139.
takový test má smysl až když tě neomezuje rychlost sítě (routeru), do té doby je pozorování čísel ztrátou času.

co si pamatuju tvůj starý dotaz, máš doma samé 100mbit krámy, takže si ani není s čím vyměňovat rychlá data.
ale nový router jsi sháněl tuším kvůli pokrytí a taky proto, že platíš 2x rychlejší tarif, než umí starý router. teď ještě najít zdroj z netu, co tě bude stačit zásobovat.

gogabit router má samozřejmě další výhody: novější firmware se snad opravenými bezpečnostními chybami, výkonnější procesor utáhne více připojených zařízení, perspektiva do budoucna až vyhážeš zastaralé 100mb krámy, taky už dává smysl pořídit si nas.

Přesně tak a pořídil jsem si ten co jsi mi doporučil, tedy - Router AirLive AC-1200UR, tak jsem zvědav, jak bude fungovat, až ho zapojím, což bude až za pár dní, musím natáhnout kabely ještě, tak až bude čas, už se na to těším. :))

100Mb krámy mám dva, ale koupil jsem i dva USB Ethernet adaptéry, takže by měly pak frčet oba. B-)

NAS bych asi nevyužil, víc notebooků mám spíš kvůli pohodlnosti, abych nemusel přecházet furt do jedné místnosti kvůli internetu. Nějaká data občas k přesunutí, tak na to mám flashku, s USB 3 je to rychlý, takže v pohodě. Navíc mi NAS nepřijde moc bezpečný, mám obavu, že by se do toho mohl někdo nabourat.

Na zálohy mám pak starší 2TB externí HDD. B-)

No je to divný, teď ze třech měření:

169/20

92/19

148/20

Docela rozdíly, zkusím později a uvidíme.

Jinak to měření od UPC, co mi ukázalo průměr 234Mb/s, asi nebude reálný. Pochybuju, že by UPC někomu dovolilo mít víc, než má v balíčku. Navíc měření služby samotným jejím poskytovatelem se nikdy nedá moc věřit. A nebo to nebyl průměr, ale maximální hodnota, což by ale taky nebylo moc fér.