Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Rychlost internetu přes LAN vs USB Ethernet Adapter

Zdravím,

právě testuju rychlost internetu na notebooku HP–17-p102nc přímo v LAN portu a s novým TP-Link USB UE330 hub adaptérem a v měření rychlosti na https://www.mojeip.cz/mereni-rychlosti-internetu/ vychází o pár jednotek rychlejší adaptér (+- 97/24 LAN, 99/25 Adaptér).

Nevíte prosím, jak je to možné? Nedávno tu někdo psal, že kvůli vysoké režii dochází u těchto adaptérů ke ztrátám, ale dle měření je naopak rychlejší (měřeno obojí 5x), tak jsem z toho poněkud zamaten. ::)

Podotýkám, že vše je zatím ještě brzděno pomalým 100Mb/s routerem.

Díky za objasnění, pokud někdo víte, děkuji. :-)

No je to divný, teď ze třech měření:

169/20

92/19

148/20

Docela rozdíly, zkusím později a uvidíme.

Jinak to měření od UPC, co mi ukázalo průměr 234Mb/s, asi nebude reálný. Pochybuju, že by UPC někomu dovolilo mít víc, než má v balíčku. Navíc měření služby samotným jejím poskytovatelem se nikdy nedá moc věřit. A nebo to nebyl průměr, ale maximální hodnota, což by ale taky nebylo moc fér.