Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Druhy oddílů při rozdělování HDD

Dobrý večer. Při rozdělování HDD na např. tři oddíly, můžu vytvořit:
1.tři primární oddíly;
2.jeden primární, rozšířený oddíl a v něm dvě logické jednotky.
Je v tom nějaký podstatný rozdíl? Co je lepší? Popř. jaké jsou výhody či nevýhody toho kterého způsobu?
Děkuji za odpovědi na tyto víceméně akdemické otázky.

Já to uvedu na pravou míru: ideální je disky nedělit vůbec, pokud je to nicméně potřeba, je vhodné zásadně používat primární oddíly. Až v případě, že je potřeba více než 4 oddílů na jednom disku (přiznám se, jediný důvod pro takový setup je serverový disk na kterém se používají Quotas nebo nějaký sofistikovaný aplikační server, u kterého je potřeba hlídat obsazení disku daty resp. hlídat fragmentaci), nastupují logické oddíly.

Ty si nastav co chceš, protože u tebe na tvém homePC je to úplně jedno, beztak si ho zaviruješ/zasviníš během pár měsíců ]:)