Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno sitovy provoz

ahoj vsem,

rad bych se poradil.. vec popisu takto:

v praci mame pocitac, ktery slouzi jako server. vzdalenou plochou pres vpn se k nemu pripojuji ruzni uzivatele. ja takovyto vzdaleny pristup pomoci vpn nepotrebuji, jedine co delam, je zaloha dat. neni to vyreseno optimalne, ale o to ted nejde. ja mam disky v tomto pocitaci (serveru) nasdilene a jen kopiruji pozadovane adresare.

a ted otazka..

nejlepsi by bylo, abych vse kopiroval, kdyz nikdo neni pripojeny. muzu ja nejakym zpusobem zjistit, ze na tom pocitaci nekdo pracuje. a ted myslim jen pomoci toho, ze mam nasdilene disky.

snad je to nasano srozumitelne..

diky moc

přihlášené uživatele zjistíš třeba pomocí: PsLoggedon.exe
no a pak záleží, čeho to je záloha: jestli uživatelských dat (na to stačí libovolné x/copy), nebo vlastního systému (to chce raději image disku pomocí vss).

pro úplnost: nikdy jsem se nezajímal o tzv. zálohování, které není schopné obnovit bootovatelný stav. v síti s hafo verzemi os je mi k ničemu údajné zálohování ve windows, které se v každé verzi chová jinak.

ja takovyto vzdaleny pristup pomoci vpn nepotrebuji

nepíše, že tam přístup nemá. ostatně dělá zálohy jakýchsi dat, která nejspíš nemají na c: co dělat.

tazatel: je to k neuvěření, ale ten soft má help.
koho to obtěžuje zkoušet, může si přihlášené uživatele a snad i odhlášení filtrovat z logu prohlížeče událostí - a to teda fak ne.

takze, svuj problem jsem v uvodu popsal spatne. chapu to az ted, zpetne, z vasich reakci..

je to nasledovne.. je pocitac, ktery slouzi jako server. je zamceny nekde v praci. uzivatele se k nemu pripojuji vzdalene pres vpn, vcetne me. ja ale nevyuzivam pristup pres vzdalenou plochu, ale mam nasdilene jeho disky u sebe v notebooku. takze mohu na c: a d: disku delt co chci (kopirovat), ale nespustim windows. vyzkousel jsem psloggedon spustenim ze sveho notebooku, a hlasilo mi to ze nikdo neni prihlasen. psloggedon jsem nakopiroval na d: ve vzdalenem pc a zkusil jej spustit tam odsud. porad to ale vyjelo (ne)prihlasene uzivatele na mem notebooku, nikoli na vzdalenem pc..

omlouvam se, ze jsem to napoprve popsal nepresne..

ma muj doatz nejake reseni?

jeste jednou dekuji