Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Rx 550 špatný výkon u starých her

Dobrý den, chci poradit ohledně počítače co má syn.
Windows 7 64bit
i5 2400
8gb ram DDR3 1600mhz
2x 240gb SSD
Seasonic 400W zdroj
RX550 2gb GDDR5 7000mhz
Monitor 24 s VGA + DVI adapter

Minulá karta byla, GTX 460 700mb, tak jsme se rozhodli koupit o něco málo vykonější s 2gb, další důvod byl i to, že chladič u té 460 už byl na spadnutí.

Bohužel RX 550 má DVI-D konektor, takže jsme museli monitor připojit přes HDMI adaptér za 200kč, který je nejspíš uplně k ničemu, barvy jsou vybledlější, rozlišení jde pouze 900p a celkově občas vše problikne když hra přechazí na menší rozlišení než má windows.

Tohle vše by se dalo přežít, ale po nainstalování ovladačů od AMD, byl výkon ve všech hrách ještě horší než u GTX 460.. tím horší myslím, třeba o 50%.. Ovladače hlásí, že je vše dobře nainstalováno, karta je správně připojená, vše by mělo byt v pohodě.

Díval jsem se na porovnání a ta rx 550by měla být o fous lepší a ve hrách které potřebují víc paměti mnohem výkonější..

Nevíte někdo kde může být problém? Zkoušel jsem různé ovladače atd.. nic nepomohlo. Jediné co mě napadá, že ten výkon krade ten HDMI adaptér na monitoru.

Tak problém byl v tom, že karta měla pouze 64bit sběrnici (u ostatních Rx 550 deklarují 128bit) + windows 7 staré updaty, takže ve finále tak malá sběrnice a drivery udělali svoje.. Kartu jsem vrátil a vezmu místo ní gtx 1050. Děkuji všem za pomocné komentáře.

Ma pravdu, je to totiz novinka:

https://www.sapphiretech.com/en/consumer/pulse-rx-550-2g-g5-64bit-uefi

Jednoznacny podvod ze strany Sapphire, nejspis s prikyvnutim ze strany AMD, pro nez Sapphire exkluzivne vyrabi. Ovsem nedivim se tomu, vzdycky byly ty karty totalni smecka, ze nebylo nic horsiho. Pak jsem logicky ztratil prehled, Sapphiru jsem se obloukem vyhybal, az posledni dobou mi lidi i tady na poradne tvrdili, ze Sapphire je OK. Velky kulovy, stejny podvodnici jako byli.

Asi to bude znít jako hloupost, ale pán v prodejně mi ještě tvrdil, že těch 64 bit na krabici je podpora operačního systému.. Jde vidět, že AMD dělá bordel i u prodejců..Kartu jsem kupoval za 2300 kč v domění, že kupuji tu, kterou recenzovali media v roce kdy vyšla.
Neumím si představit kolik lidí se muselo napálit a dodnes ještě o tom neví.