Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Co je to za kabel?

Zdravím,

nevíte prosím, co je tohle za kabel?

Je to nový LAN kabel, 15m, oba konce RJ45, měl by být Cat5e, tedy 1Gb, ale je na něm napsáno jen "Category 5":

[kabel.jpg]

Jenže na obalu je tohle:

[popisek.jpg]

Pro PL a CZ je tam Cat5e, ale pro SK dokonce Cat6!?

Tak co to teda je, zabalili mi tam špatný kabel a nebo je na kabelu značení pro jinou zemi? :-?

Jsem si myslel, že značení je jednotné pro všechny země.

Výrobce je Čína, kdybych to věděl, tak koupím asi jiný (jenže z Číny mohou být všechny).

Díky za případnou radu. :-)

gembird alebo cable expert. objednané 2ks 15m hmi cable expert. nefungoval ani jeden. Tak sa objednal gembird a zase prišiel cable expert. Ten už ale fungoval. to je podraz :-) Bohovsky to poteší keď taký kábel hodinu inštaluješ stoly-podlahy -podhľad a potom zistíš že to nejde. Zákazníkovi povieš, že si už unavený a prídeš ešte raz.. Ako hovoril súdruh Lenin : najprv testovať, testovať, testovať. ale nie merakom , zvlášť keď je rebrandovaný tým istým výrobcom !?

nebudem ti tvoj názor vyhovárať (aj tak by to bolo zbytočné), ak ti to vyhovuje je to v poriadku. Pri meraku sa píše digital network cable tester suitable for cat 5E, 6E, UTP, STP cables. Specifications Tests: ...100Base-TX, 1000Base-TX, EIA/TIA568A/568B ... tak si tak naivne predstavujem, že keď ním kábel omerám dozviem sa či je dobrý alebo nie. či ?