Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kvalita zdroje od Eurocase

Zdravím.

Mám v plánu si koupit k mému procesoru I5 3570k grafiku GTX 1050 ti a nejsem si jistý jestli mi to zvládne zdroj. Sice píšou že doporučený zdroj pro tuto GPU je 300W a vím že tato hodnota je většinou vyšší než reálná. Můj zdroj má sice 400W ale nejsem si uplně jistej jeho kvalitou. Moc o něm nevím protože jsem ho kdysi dostal. Jen vím že je to od Eurocase ale nenašel jsem o něm nic dalšího. Někdo zkušenosti ? Zdroj viz obrázek
https://imgur.com/tLOB8vc

Ta karta má spotřebu (na dnešní dobu směšných) 75 W, nemá ani přídavné napájení. Takže ten zdroj, ačkoliv je diskutabilní kvality, by to měl zvládnout. Vzhledem ke stáří bych tomu zdroji nechal vyměnit kondenzátory a bude zase šlapat.
Pokud však máš procesor přetaktovaný (výrazně), tak už bych byl s tím zdrojem opatrnější.

Zdroj má nějakou životnost hlavně elektrolytické kondenzátory stárnou, klesá kapacita, zvětšuje se odpor čímž se ohřívají a stárnutí se zrychluje.
Měl sem zdroj Corsair HX 600W z roku 2008 (to sem zjistil při upgrade) vyhodil jsem ho ze sestavy.

Tvůj eurocase má štítek z roku 2007. Není pozumné jej dál provozovat, svoje už si odsloužil.

Hmmm, mám asi tak 20 let starý komp a nic mi na něm ještě nezdechlo, kondíky na desce jako balóny, cenťák prachu vevnitř a šlape.
Dalibor Janda o nás dvou pěje: Stoletý stařec a hluchý pes, si pohledem řeknou: ještě dnes...