Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Avast je zlo!

Dnešní zkušenost.
Notebook, asi 2 roky starý (HP 250 něco), s SSD diskem, Windows 10. Vybíral jsem jej a nastavoval manželčině kamarádce. Chvíli potom se tam objevil švagr a doinstaloval Avast. Byl jsem pozván kvůli tiskárně, tak jsem se kouknul na na notebook.

Byla tam zaseknutá nějaká dílčí aktualizace Windows 10 1803 + asi 3 další s chybou, která se projevila i při opakovaném pokusu. Tak jsem se na to ptal a švagr prý to ví a dával tam CCleaner. Takže kromě Avastu tam běžel na pozadí i CCleaner s chytrým čištěním. A kromě toho i nainstalovaný Avast secure browser.

Kromě toho, že Avast žral 45% procesoru, tak načtení vyčištění disku nedoběhlo ani po 20 minutách a celé to bylo zasekané.
Avast letěl pryč (nechtělo se mu, ale asi po třetím restartu se konečně nechal laskavě odinstalovat). Letěl pryč CCleaner i ten avastí prohlížeč.
Spustil jsem vyhledávání aktualizací a co myslíte. Měl ho tam! Najednou se tam objevila aktualizace na Windows 10 1903 + 2 stránky chybějících ostatních aktualizací.

Ať mě někdo přesvědčí, že Avast do počítače patří. je to podobná zhůvěřilost, jako prohlížeč od Seznamu, včetně Lištičky.

Ba práve nie ľenivý, čehúnsky Avast, otopánkovaný v sandáloch a bielych ponožkách s "nemocí lachtaní", aľe výhradne náš, Sľovenský, bystrý, pracovitý, inteľigentný, všestranný Nod32, Eset IS Smart Security - Total Absolute Paranoia, je beztak naľepší AV na celom svete určený pre všetky systémy a veškerý hardware aj bez operačných systémov. Fičí aj na dvojtaktoch z NDR či trojkolesových TukTuk, prípadne na Rikšiach.

poslyš, nejsem na tomto fóru sám, kdo s pc strávil skoro 30 let.
z mého hlediska se chováš jako nechápavý trotl - a protože nemáš nic lepšího na práci, ještě se tím jako trotl chlubíš.
sračky, které tu poslední měsíce píšeš, vypadají jako od 11-letého puboše.

ok, ne každý se musí živit fungováním pc krámů. někdo přijde, lépe nebo hůř reaguje a podle toho má šanci lépe nebo hůř pořešit svůj problém.
ale chcanky, které tu 2 měsíce píšeš, jsou k ničemu.

ve kterémsi threadu tvrdíš, že dokonce chodíš do práce. i když je to za ta léta od tvé puberty možné, podle tvých naprosto stupidních reakcí mi připadá neuvěřitelné, že něco takového je někdo ochotný zaměstnat.
držím ti palce ve tvém budoucím vývoji a štítím se toho, že bych věc jako ty musel někdy v životě potkat.

Jen tak mimochodem, ještě na Tě nepřišli bububu od avastu?
Většinou jsou tvůrci šuntů na svůj šunt hajsaví.
Maně si vzpomínám na reakci nějaké firmy na kutilské poradně, co vyžadovala smazání nepříznivých pravd o své činnosti.