Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nízký výkon

Zdravím
před pár týdny u mého ntb došlo rapidně k poklesu výkonu. Záhy se začalo při bootování objevovat viz příloha. Jestli to spolu má souvislost, netuším. Jednu dobu to mělo málo místa na HDD, ale teď už tam je zase něco přes 40 GB a problém přetrvává. Někdo nějaké řešení? Kromě reinstalu OS. Ten bude, ale nejdřív za 2 měsíce.

Dell XPS 15
Win 8.1 64 bit
Intel Core i5-3320M 2.6 GHz
4 GB RAM
Intel HD Graphics 4000

Podle mne je tam zapnuté zrychlení systému disku HDD (500 GB) pomocí SSD disku 32 GB.
Pokud se to chová divně, tak bych doporučil rozbořit RAID a vymazat kompletně 32 GB SSD - to je pouze cache.
Pokud je SSD disk vymazán a pouze inicializován (bez pártyšny), tak lze normálně nabootovat v režimu RAID z 500 GB HDD.
Po najetí operačního systému je nutné přes Intel aplikaci "Intel Rapid Store" znovu urychlit disk pomocí SSD. (stáhnout aktuální verzi pro OS)
Disk zmizí ze Správy počítače a bude použit pro RAID 1 (pseudo od Intelu, jako cache).
Toto se požívalo v době, když SSD byly příšerně drahé. Operace s diskem se rapidně zrychlí (je to znát). Je to tak na 1/2 cesty k SSD.
Nyní je to již mrtvé. Doporučuji teda pořádně nejprve otestovat SSD (může být vypsán) a buď tedy znovu sestavit pole nebo SSD ze slotu M2 vyhodit a místo klasického disku tam dát SSD.
Celý disk zkopírovat 1:1 z HDD na SSD.