Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Windows 10 - Lze zjistit datum poslední přeinstalace?

Dobrý den,

Je to asi trochu zvláštní, ale potřeboval bych zjistit datum poslední přeinstalace Windows 10. Myslím částečnou obnovu. Za poslední roky jsem ani nic jiného nedělal.

V historii aktualizací jsem pouze našel, že nejstarší aktualizace Windows byla 18.8.2019. Avšak, v nainstalovaných programech je nejstarší nainstalován 8.1.2019. Takže to pravděpodobně nebylo dříve než na začátku roku 2019.

Avšak, dá se, prosím Vás, nějak zjistit konkrétní datum?

Děkuji

cmd.exe:

SystemInfo | Find /i "Install Date"

Powershell:
(Get-CimInstance -Class Win32_OperatingSystem).InstallDate

regedit.exe:
HKEY_Local_Machine\System\Setup\*.*
*Source OS (Updated on 3/5/2020 13:50:25)
*Source OS (Updated on 11/21/2019 10:51:24)

Mám tam datum posledního "půlročního upgrade na W10 1903", ne datum prvotní "čisté" instalace 1709, ani ne přechod na 1909.

Prvotní "čistá" instalace, resp. verze W10, je k nalezení v Registry, ale není tam datum instalace (jen datum vydání té verze).

To je taky problém, mám tam soubory, resp. adresáře, STARŠÍ než instalace :-) nejspíš u nich zůstal "originální" datum vytvoření té distribuce.

Asi bych vzal ty nejstarší datumy a vyloučil ty očividně "exotické" ... nějaký odhad o instalaci snad máš.

To spís datum kdy byl vytvoren BOOT (zavádecí soubory pro operacní system pri jeho instalaci), datum instalace programu bude podle její instalaci, né OS.

Ale ty más insider verzi, vse tam neprobíhá stejne, jako casté upgrades celého OS Core kde build pro boot muze byt prekompilovany = nové datum zavedení.

Nemám dôkaz čo patleš, ale skontroluj obsah zložky:

C:\Windows\servicing\LCU\*.*

ak si inovoval, záplatoval apod. V zložke sa budú nachádzať Rollupy balíky /Package/ veškerých inštalácií a záplat s dátumami. (Môžeš ich všetky rad radom manuálne zmazať, prastaré Rollupy špatia, sú škaredé, americké, kapitaľistické, zahnívajúce, iba zaberajú miesto).