Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto g. desky - hodnota

Dobrý den, jakou mají zhruba/například hodnotu gramofonové desky staré okolo 50 let. Různých žánrů (ABBA, Olympic, Čajkovskyj, Vondráčková, Werich, Smetana, Zagorová, Dean Reed, Korn, Černoch, Spejbl vs Drakula, atp..), našli jsme ve sklepě. Jestli tedy vůbec nějakou mají..?
Tohle je PC poradna. (karel)

Ta ABBA dle edice a stavu by mohla hodit klidne i 500Kc
Muzes to strelit 30, 50Kc za kus, ale radeji bych to probral, muze tam byt nejaka s vysi hodnotou, na takovych lidech se prave vydelava, nebo sberatele tento typ obchodu hledaji, nekdo nasel ve sklepe krabice LP a neznaji realnou hodnotu , celé to veme za 1000Kc ale v realite treba jen kvuli jedne desce :-)

PS: Byt tebou, roztridim je.
Ty obycejné takovy ty klasiky Simek a Grossman za 35Kc za kus, ty zahranicni, rockové jako ABBA, Motörhead, Metallica, Queen etc, bokem a projet internet kolik stoji, za kolik jsou prodavany nebo vydrazeny..
(kuprikladu po tom co vysel film Queen, poptavka po LP Queen nepatrne stoupla, i ty klasické LP Queen prodas za , 500Kc → 1000Kc, Motörhead klidne od 1000 az → 2000Kc)

hodnotu to má pro toho, kdo to kupuje. vondráčková a další jsou pro jednoho naprostý odpad, jiný ti za to pošle vděčný pohled.
inzeráty (ale desetikoruny za kus se kvůli dopravnému moc nevyplatí, spíš balík český pop, vážná hudba, ...), možná antikvariáty.
co víc s tím na pc poradně?