Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Automatické slučování tabulek

Ahoj, snažím se ve wordu mít 2 tabulky pod sebou, aniž by mezi nimi musel být řádek a aby mohlo být nastavené "žádné obtékání textu", ale vždy, když u obou tabulek obtékání nastavím, automaticky se mi sloučí do jedné. Po opětovném rozdělení se mezi nimi zas objeví prázdný řádek. Mohla bych je mít pod sebou, ale jedna by musela mít nastavené obtékání "okolo" a to nechci. Nevíte, jak by se dalo tohle pošahaný automatický slučování vypnout? Děkuju moc za jakoukoli radu, já už mám chuť roztřískat PC :D

Pokud mezi tabulkami není prázdný řádek a obě jsou bez obtékání textu, Word to automaticky považuje za jednu tabulku, toho chování se nezbavíš.
Jediná možnost je tomu prázdnýmu řádku nastavit velikost textu 1 a mezeru před i za odstavcem nastavit na 0.

::)
Aký je rozdiel medzi dvomi tabuľkami, medzi ktorými nie je žiadny riadok (či medzera) a jednou tabuľkou?
Vnútorné delenie na bunky môže byť totiž aj v jednej tabuľke, ktorá má vyzerať ako dve samostatné tabuľky vlastné... či už "kreslené" alebo vytvorené zlučovaním buniek...

A aký je rozdiel medzi dvomi tabuľkami, medzi ktorými je medzera alebo medzi ktorými je riadok? Aby sa medzi ne nedalo písať?