Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Hudební vizualizace - formáty, kompatibilita, tvorba

Dobrý den,

potřebuji se zeptat ohledně hudebních vizualizací (jako jsou např. ve Winampu, (Linuxovém) Totemu, VLCčku, Windows Media Playeru, ...), jaké jsou formáty souborů s vizualizacemi, jestli jsou vizualizace kompatibilní mezi jednotlivými multimediálními přehrávači (nebo aspoň přenositelné a konvertovatelné) a jestli a jak je možné vytvářet vlastní hudební vizualizace?

Děkuji.

Vizualizace z Winampu (AVS) se dají použít ve Foobar2000:
http://www.foobar2000.org/components/view/foo_vis_shpeck (od verze Foobar2000 1.0, nezkoušel jsem)

Já mám pro mnou používanou verzi Foobar 0.8.3 (křišťálově minimalistická enhanced verze) plugin foo_vis_bacon, ale minimálně deset let jsem to neměl nainstalované

Možná čas, zkusit novější verzi Foobaru. U té staré verze zůstávám i proto, že naprosto dokonale umí *mp3 přehrávat v gapless režimu (bez mezer, třeba u koncertů). Zkoušel jsem nějaké další verze, i jiné přehrávače a přechody byly poznat - testuji to na druhé straně Abbey Road.

Kdysi jsem nějaké svoje AVS dělal, v příloze je cosi dvacet let staré :-)
Ani už netuším, jak to vypadá.
.