Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak zakazat windows defendr a aktualizace windows 10

Zdar lidi potřebuju prosím poradit.S novou aktualizaci win 10 mi defendr začal házet nesmyslné viry např. svschost a podobné soubory včetně všech exe souborů.Když jsem dal novou preinstalaci Windows a ihned zakázal aktualizace vše šlo krásně,po cca 3dnech se mi ale opět spustila aktualizace a defendr opět smazal mraky potřebných věcí.Chtěl bych vědět jak uplně zakázat aktualizace popřípadě odstřelit kompletně defendr.Diky moc za rady Brunda.

Kdyz jsme u tech aktualizaci - dokazou se nejak vynutit samy pokud vypnu ovladac sitovky?

(neodinstaluju, jen zaskrtnu na nem disable, browser hlasi, ze nemuze na sit, odskrtnu disable, browser na sit muze - takovy ten globusek dole vpravo na systemove liste)

Ak vypneš sieťovku alebo wifi, nedokáže sa systém "ex privata industria" pripojiť na net ani po reštartoch PC.

Vytiahni si zástupcu ikony Ethernetu na plochu z Control Panel:
Ovládací panel\Sieť a internet\Sieťové pripojenia\*.*

cieľ ikony s názvom bude mať zástupcu ozn. napríklad, LAN Connection Class clsid:{ba126adb-2166-11d1-b1d0-00805fc1270e}
--------------------------------------------------------------
Velice vhodné je umiestniť si zástupcu Ovládací panel v prípade W10 na spodnú lištu, prípadne na plochu. Je to prehľadné riešenie.

Ak by si v svojom zmršenom W10 nemal v ponuke Ovládací panel, nespustil by sa ti ani zadaním do Powershell - Control, pridaj si tento *reg s Enable do Registrov.
https://www.tenforums.com/tutorials/35310-show-hide-navigation-pane-file-explorer-windows-10-a.html

----------------------------

Záplaty WU vo W10 sa dajú eliminovať vo Firewall, že ani myš neprekĺzne in/out. Nemusíš vypínať (disable) v Services spužby Bits a WU.

Len to bude pre teba ťažký pôrod ovládnuť Firewall.
------------------------------
Marginálne:
Posledná záplata, veľká kapitaľistická, indická, americká W10_2004, ak nemá človek spustené vo Firewall tento súbor searchapp.exe, in/out smerom do celého šíreho bonzáckeho sveta:

C:\windows\systemapps\microsoft.windows.search_cw5n1h2txyewy\searchapp.exe

neumožní sľušnému občanovi použiť v spodnej lište lupu, "search index" k hľadaniu súborov uložené výhradne na vlastnom úložisku pevného disku. Zostane po zablokovaní Firewallom iba biele okno. To je zase výmysel, šľak by ich trafil tam kde sú. Zrejme bystré riešenie pre domáce NAS a Cloudové úložiská.

A tak zmršená ... normální instalace ze staženého MS iso, updatnuté ovladače MB a GK od výrobce, nainstalované ovladače pro dvě nastavovatelné klávesnice (od příslušných výrobců), klávesnice jdou nastavovat, na monitoru je obraz, klávesnice i myš fungují, během půl hodiny od startu to nespadne, na tom nic zmršeného nevidím.

Prostě to dělá co má a netřeba na tom nic měnit. Tudíž updatů netřeba.

Wifi ani BT na tom MB není, jen RJ45.

Protože to síť na nic nepotřebuje, tak je vypnutá, tudíž nákaza nehrozí a bezpečnostní záplaty jsou tedy zbytečné. Pokud to ty ovladače klávesnic nestihly dosud nakazit, tak už to nenakazí. Pokud stihly, je to v záloze a obnovení znamená prostě ten disk přepsat a zase půjdou klávesnice nějakou dobu nastavovat. Nic víc od toho nežádám a tohle funguje.

Protože nehodlám řešit všechny moznosti plánovaných úloh a jiných automatizmů (co tu nadhazoval brtník) co by eventuálně mohly síť nahodit, tak prostě před startem Win vytáhnu síťový kabel, po vypnutí opět zastrčím a vystaráno.

ad nadhazovač: na vypínání aktualizací je klikací sw "oo shutup10"
protože mám w10pro, poradil jsem si se službou sám.
kdo chce bádat nad službami a naplánovanými úlohami, proto toho může být dobrý ms autoruns, pokud to za ten čas stojí.

žiju v představě, že z každého pc se uživatel-údržbář potřebuje podívat na net, i kdyby jen prostřednictvím vnc/rdp, případně ho chce zálohovat pryč a proto ho chce mít připojitelný na síť.
proto si každý systém zaslouží alespoň minimum hyperkritických záplat.
ale o w10 se nestarám, tam to řeší (a taky kazí) ty jejich směšné servicepacky.