Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak zakazat windows defendr a aktualizace windows 10

Zdar lidi potřebuju prosím poradit.S novou aktualizaci win 10 mi defendr začal házet nesmyslné viry např. svschost a podobné soubory včetně všech exe souborů.Když jsem dal novou preinstalaci Windows a ihned zakázal aktualizace vše šlo krásně,po cca 3dnech se mi ale opět spustila aktualizace a defendr opět smazal mraky potřebných věcí.Chtěl bych vědět jak uplně zakázat aktualizace popřípadě odstřelit kompletně defendr.Diky moc za rady Brunda.

na wuauserv stačí vyfakovat s právy '"system". nastavení "start" zůstává pochopitelně na "3" = ručně.
předpokládám windows profi. verze home jsou dobré jen proto, že umí formát c:

defender nemám potřebu řešit. kdyby mě moc obtěžoval, místo místního vyhledávání použiju google.
samozřejmě preventivně doporučuju zakázat všechny naplánované úlohy, přehledně je zobrazuje ms autoruns -> scheduled tasks.

Defender posledného zmršeného, dogabaného šmejdu, OS W10_2004, maže mraky crackutých vecí alebo nekompatibilný SW (ala gadgety a spol.). W10 2004 je nedorobený paškvil, ktorého čakajú desiatky opravných záplat.

Defender má internú možnosť vylúčiť, vyňať z kontroly celé zložky, súbory, SW, či vrátiť, povoliť ich z karantény.

Xidndel: https://www.sordum.org/9480/defender-control-v1-6/

Len tento free bazmeg DefenderControl 1.6, nezastaví v Centre zabezpečenia kontrolu na Ransomware, túto možnosť musíš odstaviť manuálne v Defender Centre.
-----------------------------------------------
Potom je tu https://hard-configurator.com/

po nainštalovaní nacvakaj všetko OFF /vypnuté/, načítaj v prvom rade súbor All_OFF.hdc z ich databázy predvolieb.

Pokud jde o úplný zákaz aktualizací, osvědčil se mi tento šikovný prográmek:

https://www.greatis.com/stopupdates10/

Už 3/4 roku ani jediná aktualizace, ani jedna chyba nebo něco rozdrbaného "vylepšeními" od Microsoftu (předtím mi skoro každá aktualizace něco rozdrbala, někdy i závažně a nenávratně), vše jede jak má a bleskurychle. B-)

A není třeba se o nic starat, jen nainstalovat prográmek a ten už se o vše postará sám, přechytračí Microsoft tak dokonale, že si ani neškrtnou. :-D

Nevsiml, ale zaslechl jsem, jenze mezi tim "skoro kazda" a "obcas" je rozdil a to ja bych to definoval spis jako "vyjimecne se to stane".

Proto tu nakonec doporucujeme mit Acronis, AOMEI, Macrium nebo jiny zalohovaci soft a delat si radeji zalohy systemove partitions, aby to clovek v pripade nehody mohl obnovit.

Vypinat kvuli tomu aktualizace a Defender je nepochopitelne prehnana reakce, kterou si navic nezkuseny uzivatel zadelava na mnohem vetsi problemy.

RedMaX Strieborný radca @Aleš, 30.05.2020 11:12#6
předtím mi skoro každá aktualizace něco rozdrbala

Zajimave, ze mi na 4 PC doma a 9 PC v praci nikdy nic zadna aktualizace od Microsoftu nerozdrbala, cim to asi bude.

Hmmmm..... zaujímavé..... pritom každú chvíľu tu nadávaš na hento, alebo toto, hry ti nefungujú, niečo ti to blokuje a podobne - ale W10 vychvaľuješ.
Takže - buď máš všetko OK, alebo si sám se*rieš do huby.

Pouzitim "mimo tema" prijdes o formatovani textu, lepsi je to pouzivat jen opravdu zcela mimo tema. Nebo si za svym komentem az tak moc nestojis?

Kde vychvaluju Windows 10? Jen jsem konstatoval, ze pres ne uplne maly vzorek spravovanych pocitacu jsem jeste na problem pri aktualizacich nenarazil. Nikde nepisu, ze nejsou, jen mirnim obavy, ze je kvuli tomu nutne neco ve Windows vypinat. Nikoliv, system fugnuje ok, obavy nejsou na miste. Presto jistota image systemoveho disku je tou spravnou volbou. V pripade, ze problem pri aktualizaci preci jen prijde, je do pul hodiny vse obnoveno do chvile pred aktualizaci. Jak proste.

Já mám 3 notebooky s W10 a na všech mi aktualizace prakticky zlikvidovaly některé funkce touchpadu, které nutně potřebuji k práci. Pouze na jednom notebooku se mi povedlo se vrátit zpět k předchozí, funkční verzi, protože MS aktualizacemi zcela překopává původní verze, takže později se už nelze vrátit k té funkční.

Jediné řešení tedy je úplné zastavení aktualizací. Pokud samozřejmě nechci strávit zbytek života na poradnách a bádáním, čím by to asi tak mohlo být a jak to opravit (podotýkám, že nejnovější ovladače od výrobce jsem zkoušel, pokud tedy notebook neobsahoval "skvělý" "Precision Touchpad", pro který si MS dělá ovladače (hodně ochuzené, oproti těm od výrobce) sám - řešeno s pomocí technické podpory MS i výrobce notebooku, ale nevyřešeno, protože MS mě odkázal na ovladače výrobce a výrobce zase na ovladače MS).

Zažil jsem i tu obří chybu po nějaké aktualizaci, kdy se počítač náhle samovolně restartoval (nemyslím naplánované restartování, ale tuhle chybu), což bylo opravdu na nervy.

jistota image systemoveho disku je tou spravnou volbou. V pripade, ze problem pri aktualizaci preci jen prijde, je do pul hodiny vse obnoveno do chvile pred aktualizaci. Jak proste.

To je jen dočasné řešení, když MS tu aktualizaci časem stejně vnutí.

Njn, pokud jsou problemy s touchpadem, tak chapu, ze jine reseni nezbyva, ale neni to chyba MS, nybrz vyrobce notebooku, tudiz pro priste bych doporucoval kupovat notebooky, kde to problem neni. Ja notebooky nevedu a jediny notebook v rodine ma otec a u toho doted s touchpadem problem po aktualizaci nebyl. Ma notebook od Asusu.

Edit: Precision Touchpad to je Acer?

Precision Touchpad je Dell. Ty další jsou oba HP a tam mi ta aktualizace taky touchpad rozhodila i když ne tak výrazně, jako u toho Dellu (což je s podivem, když právě u něj si ovladače vyrábí právě MS sám, tak by si to mohl ošetřit). A MS "prozíravě" zjednodušil funkce tak, že vše, až na to, o čem si myslel, že bude potřeba, odstranil, takže např. dojezd zrušil zcela a zrovna ten potřebuji k práci kvůli kontrole databáze při sjíždění dlouhých sloupců. Kdežto u Synaptics ovladače je tohle a hromada dalších funkcí standardem.

Ten Asus, je možné, že zrovna u něj se to neděje, ale taky je možné, že tvůj otec nepoužívá všechny rozšířené funkce, např. uzamknutí přetažení, kde u toho Dellu se stalo, že se modře označené uzamklo už při prvním kliknutí bez podržení (správně má až při druhém a při podržení) s čímž se samozřejmě nedalo vůbec pracovat.

Kdyz jsme u tech aktualizaci - dokazou se nejak vynutit samy pokud vypnu ovladac sitovky?

(neodinstaluju, jen zaskrtnu na nem disable, browser hlasi, ze nemuze na sit, odskrtnu disable, browser na sit muze - takovy ten globusek dole vpravo na systemove liste)

Ak vypneš sieťovku alebo wifi, nedokáže sa systém "ex privata industria" pripojiť na net ani po reštartoch PC.

Vytiahni si zástupcu ikony Ethernetu na plochu z Control Panel:
Ovládací panel\Sieť a internet\Sieťové pripojenia\*.*

cieľ ikony s názvom bude mať zástupcu ozn. napríklad, LAN Connection Class clsid:{ba126adb-2166-11d1-b1d0-00805fc1270e}
--------------------------------------------------------------
Velice vhodné je umiestniť si zástupcu Ovládací panel v prípade W10 na spodnú lištu, prípadne na plochu. Je to prehľadné riešenie.

Ak by si v svojom zmršenom W10 nemal v ponuke Ovládací panel, nespustil by sa ti ani zadaním do Powershell - Control, pridaj si tento *reg s Enable do Registrov.
https://www.tenforums.com/tutorials/35310-show-hide-navigation-pane-file-explorer-windows-10-a.html

----------------------------

Záplaty WU vo W10 sa dajú eliminovať vo Firewall, že ani myš neprekĺzne in/out. Nemusíš vypínať (disable) v Services spužby Bits a WU.

Len to bude pre teba ťažký pôrod ovládnuť Firewall.
------------------------------
Marginálne:
Posledná záplata, veľká kapitaľistická, indická, americká W10_2004, ak nemá človek spustené vo Firewall tento súbor searchapp.exe, in/out smerom do celého šíreho bonzáckeho sveta:

C:\windows\systemapps\microsoft.windows.search_cw5n1h2txyewy\searchapp.exe

neumožní sľušnému občanovi použiť v spodnej lište lupu, "search index" k hľadaniu súborov uložené výhradne na vlastnom úložisku pevného disku. Zostane po zablokovaní Firewallom iba biele okno. To je zase výmysel, šľak by ich trafil tam kde sú. Zrejme bystré riešenie pre domáce NAS a Cloudové úložiská.

A tak zmršená ... normální instalace ze staženého MS iso, updatnuté ovladače MB a GK od výrobce, nainstalované ovladače pro dvě nastavovatelné klávesnice (od příslušných výrobců), klávesnice jdou nastavovat, na monitoru je obraz, klávesnice i myš fungují, během půl hodiny od startu to nespadne, na tom nic zmršeného nevidím.

Prostě to dělá co má a netřeba na tom nic měnit. Tudíž updatů netřeba.

Wifi ani BT na tom MB není, jen RJ45.

Protože to síť na nic nepotřebuje, tak je vypnutá, tudíž nákaza nehrozí a bezpečnostní záplaty jsou tedy zbytečné. Pokud to ty ovladače klávesnic nestihly dosud nakazit, tak už to nenakazí. Pokud stihly, je to v záloze a obnovení znamená prostě ten disk přepsat a zase půjdou klávesnice nějakou dobu nastavovat. Nic víc od toho nežádám a tohle funguje.

Protože nehodlám řešit všechny moznosti plánovaných úloh a jiných automatizmů (co tu nadhazoval brtník) co by eventuálně mohly síť nahodit, tak prostě před startem Win vytáhnu síťový kabel, po vypnutí opět zastrčím a vystaráno.

ad nadhazovač: na vypínání aktualizací je klikací sw "oo shutup10"
protože mám w10pro, poradil jsem si se službou sám.
kdo chce bádat nad službami a naplánovanými úlohami, proto toho může být dobrý ms autoruns, pokud to za ten čas stojí.

žiju v představě, že z každého pc se uživatel-údržbář potřebuje podívat na net, i kdyby jen prostřednictvím vnc/rdp, případně ho chce zálohovat pryč a proto ho chce mít připojitelný na síť.
proto si každý systém zaslouží alespoň minimum hyperkritických záplat.
ale o w10 se nestarám, tam to řeší (a taky kazí) ty jejich směšné servicepacky.