Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem kupa novej tlaciarne

Ahojte,

hladam novu CB tlaciaren na domace pouztie, tlac tak do 100str/mesiac, nie kazdodenne.
rad by som, aby sa to vedelo pripojit na router, duplex výhodou, podpora od W7 vyššie, linux urcite, scan ani ine multifucky nechcem
laser/atrament mi je fuk

cena a naklady co najnižsie :-D

vdaka za kazdý nazor
Změna kategorie, původně: Hardware (karel)

Chce ČB - barva je bonus navíc. :-p Trochu nechápu, že si někdo na doma chce pořídit ČB tiskárnu, která je vhodná tak na faktury. A v domácnosti je praktický skener/kopírka (= multifunkce), to taky nechce.

babracka ako s atramentom

Jaká babračka? Vezmu lahvičku, otevřu lahvičku, naleju lahvičku. Hotovo. 8-)

menej nachylny na poruchy (zasychanie a pod)

Dnešní inkoustovky IMHO nejsou tak náchylné na zasychání. A při 100 stránkách za měsíc, kdy by stihla hlava zaschnout?

Trochu nechápu, že si někdo na doma chce pořídit ČB tiskárnu, která je vhodná tak na faktury. A v domácnosti je praktický skener/kopírka (= multifunkce), to taky nechce.

Proto jsem se taky nepokoušel o odpověď - ty požadavky jsou podle mne nesmyslné, samozřejmě být to můj zákazník, prodám mu, po čem touží, ale takhle mu prostě neporadím, protože je to nesmysl.

Aha, tak já jako jednatel skenuju docela často, rozhodně bych to nefotil mobilem, já to potřebuju uchovat - třeba fotit kupní smlouvu mobilem musí být fakt zážitek, navíc to skvěle vypadá, že?
A když potřebuješ udělat kopii, tak si to jako vyfotíš mobilem a pak z toho mobilu vytiskneš, nebo vyfotíš, dostaneš to do PC a z něj tiskneš?

O kopirovani som nic nepisal, len o obcasnom skenovani.
Ano napodiv tie skeny vyzeraju dobre, rychlo sa opravuju a mam ich hned nazdielane cez Dropbox. Navyse mozem skenovat kdekolvek som, a preto som si na to zvykol ako na primarne skenovanie u mna, a preto pisem, ze mi to MFP nechyba.

Tiež odporúčam Epson s tank systémom, po rokoch používania laseru som kúpil minulý rok Epson M1170 a zatial teda spokojnost. Doteraz som mal po dávnych nedobrých skúsenostiach s atramentom vždy laser, ale tie problémy s laserom v poslednej dobe ma už riadne vytáčali. Posledný laser čo som mal bol Samsung (v skut. prevlečený Xerox) schválne nie nejaký najlacnejší model ale taký čo mal velkokapacitný toner na 6000 strán a výsledok bol ten že či už originálny alebo neoriginálny toner, žiaden z nich fakticky nevydržal tých 6000 stán pretože tak v polovici sa vždy začal srať, robiť čiary pruhy a pod, navyše u tých neoriginálnych človek stále laboroval a skúšal ktorá značka je ok a ktorá nie, takže v konečnom dôsledku sa celá prevádzka "lacného" laseru len predražovala. Keď si to porovnám s cenou atramentu do toho Epsonu cca 13€ a vydržat by mal tiež 6000 strán, tak je to velká paráda. Inak v samotnom balení tej tlačiarne sú pribalené rovno dve flašky atramentu dokopy teda na 12.000 strán, takže žiadne mini štartovacie ako býva zvykom.

Doplním...
Scaner mám starý Umax, rozchodil som ho na Pc s linuxom, ale použil naposledy asi pred rokom, na občasné scanovanie mi stačí mobil.
Farbu nepotrebujem, mám v práci a doma farebná tlačiareň skončí tak, že deti si tlačia každú blbosť a keď potrebujem niečo tlačiť, tak je far. kazeta prázdna a tlačiareň odmieta tlačiť aj CB.
Laser od Brothers (jedna z tlačiarní v práci) ma dovadza do sialenstva svojou potrebou neznesiteľné piskat keď sa prebudí zo spanku, HP zas svojimi ovládačmi. Tank od Epsonu sa mi zdá príliš drahý