Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno PC zostava - odhad ceny

Dobrý deň, vie mi prosím niekto poradiť s odhadom ceny HW komponentov v PC? Nemám až tak dobrý odhad za koľko by som to mohol predať.
MB - ASUS TUF B450-PRO GAMING
CPU - AMD Ryzen 5 2600X
CPU COOLER - SilentiumPC Fera 3 v2 (vymenený vetrák za Noctua NF-P12 redux 120mm 1700RPM PWM)
GPU - MSI GeForce GTX 1060 GAMING X 6GB
RAM - G.SKILL 16GB KIT DDR4 2933MHz CL16 Flare X
PSU - Corsair RM650x 2018/v2
SSD - ADATA XPG SX8200 Pro 2TB - Thermalright Heatsink
Fan 1 - 2x Noctua NF-P14s redux 140mm 1500RPM PWM
Fan 2 - 1x SilentiumPC Sigma Pro 120mm 1600RPM PWM
Case - Fractal Design Focus G Black

Nákupná cena komponentov, dátum nákupu a link na heureku:
MB - 111€ - 11/2018 - https://zakladni-desky.heureka.cz/asus-tuf-b450-pro-gaming-90mb10c0-m0eay0/
CPU - 206€ - 11/2018 - https://procesory.heureka.cz/amd-ryzen-5-2600x-yd260xbcafbox/
CPU COOLER - 24€ - 11/2018 - https://chlazeni.heureka.cz/silentiumpc-fera-3-he1224-spc144/
GPU - 286€ - 11/2018 - https://graficke-karty.heureka.cz/msi-geforce-gtx-1060-gaming-x-6g/
RAM - 169€ - 11/2018 - https://pameti.heureka.cz/g-skill-flare-x-amd-series-ddr4-16gb-2x8gb-2933mhz-cl14-f4-2933c14d-16gfx/
PSU - 96€ - 8/2019 - https://zdroje.heureka.cz/corsair-rmx-series-rm650x-650w-cp-9020178-eu/
SSD - 239€ - 12/2019 - https://pevne-disky.heureka.cz/a-data-xpg-sx8200-pro-2tb-asx8200pnp-2t/
Fans - 44€ - 11/2018 -
Case - 50€ - 11/2018 - https://pc-skrine.heureka.cz/fractal-design-focus-g-fd-ca-focus-bk-w/
SPOLU - 1225€ / 33000kč

Všetky HW komponenty sú v bezchybnom stave. Jedine bedňa má zopár úprav(pridané prachové filtre, odstránenie rámu pre HDD). Mám k tomu kompletné balenie/príslušenstvo.
Uvažujem nad predajom a zostavením kompaktnejšieho PC ktorý bude lacnejší, menej výkonu mi vadiť nebude čo je aj dôvod predaja. Síce to nieje ultra výkonný PC ale aj tak je to viac ako potrebujem. Neviem ale či sa mi to oplatí. Zostaviť nový PC ma bude stáť okolo 500€/14000kč. Zatiaľ som nikdy PC nepredával takže neviem ako to chodí s cenami a či je lepšie predať ako celok alebo na jednotlivé HW komponenty.

Ak niekto vie poradiť tak vopred ďakujem :-)

PC ma rok a pol, cize polovicke dielom sa bude koncit zaruka. V takomto pripade je vacsinou fer cena cca 50-60% z povodnej pre kupujuceho aj predavajuceho.
Ale ako vzdy je to otazka dopytu a ponuky, ak najdes niekoho kto ti da za 1000 a dobre to obkecas tak nech sa paci, ale je kludne mozne, ze ani za tych 600 eur to nikto nebude chciet.
Lepsie je to predat ako celok.

Pokud nepotřebuješ peníze tak na prodeji ztratíš.

Nejdřív si spočítej jaké levné PC by jsi chtěl a kolik by vyšlo. Ať se máš čeho chytit. Podle mě nemá smysl prodat za 750 a koupit horší za 550. Čísla orientační.
Samozřejmě pokud Tě netlačí peníze.

Prodej průměrného pc bývá lepší vcelku. Tady máš nadprůměrné SSD které asi běžný kupující hledající levný použitý pc stroj nezaplatí. Respektive když ho zahrneš do ceny jsi na úrovni nových pc (nebo hodně ztratíš).

To bych nahradil běžným SSD a diskem a prodal zvlášť. Jak už jsem psal zájem o to SSD bych měl -ale tuhle radu nedávám proto.

Když jsem prodával svůj starý pc potřeboval jsem ho udělat funkční a tak jsem místo 1TB nvme prodal s 2*500GB disky, přidal mechaniku, sehnal bazarovou skříň (své jsem se vzdát nechtěl).

Hlavne je to o peniazoch, ten PC je pre mňa nadštandard ktorý nepotrebujem a preto ho chcem predať. Vďaka za ten TIP ohľadom SSD, je pravda že je to overkill tak skúsim s tým niečo spraviť. Nový komp vidím v cenovej kategórii 400 až 600€. Predstavujem si miniPC bez GPU čiže len CPU s APU jednotkou, len SSD, formátovo čo najmenší zdroj, malá case, skrátka maličký PC s výkonom dostatočným na bežné využitie ako je office/internet/nejaké multimédia. Hry hrajem veľmi zriedka a to len málo náročné na HW takže nevadí že ubudne výkonu. Čiže celkovo vzaté multimediálny PC v malom balení a taktiež vyžadujem aby bol čo najtichší.
Teraz keď nad tým tak uvažujem, neoplatí sa mi na takéto požiadavky kúpiť hotový miniPC? Viem že sú nejaké NUC PC a aj na aliexpresse som videl nejaké miniPC za dobré ceny. Otázka je či sa to vyplatí oproti skladačke. Poznám aj Raspberry Pi ale neviem či by to nebolo už príliš slabé.

Menej ako 750€ za tú zostavu ktorú chcem predať určite nepôjdem. Ak by som zvolil to čo radíš že si vymením SSD za nejaké 250/500GB a hodím tam cenovku 650€ tak to by bolo tiež fajn.

Za to SSD můžu také nabídnout 170e + Samsung 850 EVO 250GB (v záruce ještě cca rok a půl) + WD Blue 1TB (nějaký řádně otestuju). Pokud je to SSD koupeno ve firmě co má pobočku v čr kvůli záruce. Tím bys to prodal zvlášť.
(mám to samé 1TB, pár her a je plné)

Pokud je miniATX bedna moc velká tak třeba fujitsu dělá krásné prcky (ale netuším kde se kupují, byl sem se podívat ve výrobním závodě, asi je vše na zakázku)

https://www.fujitsu.com/cz/products/computing/pc/desktops/esprimo-q558/index.html
např: https://www.fujitsu.com/cz/products/computing/pc/desktops/esprimo-g558/index.html
ale je toho víc
https://www.asus.com/cz/Mini-PCs/Mini-PC-PN62/

Osobně bych šel do miniATX nebo miniITX. MiniITX je dost o kompromisech a cena je o dost vyšší (150e navíc určitě za miniitx skříň, základní desku, zdroj).

To Rasberry si myslím nesplní to co od toho chceš.

Vďaka za TIP na tie hotové miniPC. Pozrel som sa na to detailnejšie a nezaujali ma ani tieto a ani INTEL NUC. Príde mi to až príliš obmedzujúce ako je to zostavené a po HW stránke za tie ceny tiež nič extra. Pozrel som si ceny mini ITX(doska,zdroj,case) a nevyzerá to cenovo zle. Neviem aké nevýhody má mini ITX za predpokladu použitia CPU+APU a SSD + ostatné nutné komponenty. Keď som staval ten komp ktorý teraz predávam tak som viac krát dostal odporučenie vyhnúť sa microATX ale to z dôvodu že ak sa použije GPU a nejaký priestorovo náročný chladič tak to môže byť problém. Keďže ale grafika bude v CPU a úložisko bude len maličké SSD tak nevidím nejak dôvod vyhýbať sa mini ITX variante.
Vyšlo by ma to v prípade mini ITX:
MB: 75-125€
CPU(APU): 100-200€
RAM: 40-60€
PSU: 100€
SSD: 75€
CASE: 75€
Chladič CPU a vetráky: 50€
Spolu by to vyšlo od 515€ do 685€

To 2TB SSD predám za 200€ to nebude problém, mal som ešte jedno také a už sa mi ho podarilo za túto cenu predať. Šlo teraz dosť hore s cenou čiže stratím relatívne málo predajom. Nahodil som to PC na bazár za 700€ bez toho SSD tak snáď sa niekto ozve. https://pc.bazos.sk/inzerat/112231832/pocitac-amd-ryzen-5-16gb-ram-gtx-1060-6gb-2tb-ssd.php