Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak vyřešit menší dosah wi-fi v domácnosti

Mám doma router ASUS RT-N12plus B1 - viz. https://www.asus.com/cz/Networking/RT-N12plus-B1/
Zdál se nám dobrý a kupovali jsme ho hlavně kvůli dítěte s tím, aby měl rodičovskou kontrolu, a taky menu bylo v CZ, a nebyl drahý. Při používání noteboku po rod. domě ale zjištujeme drobný problém...a to je menší dosah wi-fi, alias slabší signál (někomu může vyhovovat). K vyřešení této problematiky jsou asi dvě možnosti - buď koupit kvalitnější router s větším dosahem a signálem anebo ke stávajícímu routeru nějaký zesilovač wi-fi signálu...Co by jste mi doporučili? Klidně doporučte konkrétní model...Jen bych rád zůstal u té rodičovské kontroly a menu v CZ. Díky

Ten můj stávající router Asus RT-N12+ má pouze tyto WLAN (Wifi) standardy: 802.11b, 802.11g, 802.11n a bohužel už nikoliv novější 802.11a, 802.11ac. Takže třeba by to mohl vylepšit nějaký novější router se standardy 802.11a, 802.11ac...Těžko říct, třeba ano. Mohl bych to případně vyzkoušet...