Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak vyřešit menší dosah wi-fi v domácnosti

Mám doma router ASUS RT-N12plus B1 - viz. https://www.asus.com/cz/Networking/RT-N12plus-B1/
Zdál se nám dobrý a kupovali jsme ho hlavně kvůli dítěte s tím, aby měl rodičovskou kontrolu, a taky menu bylo v CZ, a nebyl drahý. Při používání noteboku po rod. domě ale zjištujeme drobný problém...a to je menší dosah wi-fi, alias slabší signál (někomu může vyhovovat). K vyřešení této problematiky jsou asi dvě možnosti - buď koupit kvalitnější router s větším dosahem a signálem anebo ke stávajícímu routeru nějaký zesilovač wi-fi signálu...Co by jste mi doporučili? Klidně doporučte konkrétní model...Jen bych rád zůstal u té rodičovské kontroly a menu v CZ. Díky

Že třeba přes 2 zdi, několik metrů, když se na notebooku prohlíží nějaké webové stránky, tak to strašně dlouho trvá, než se načtou...kolečko pořád točí a točí a nic. Pochopitelně v blízkosti routeru to načítá v pohodě.

Nainstaloval jsem si tedy aplikaci Network Cell Info Lite...Nejhorší signál se potvrdil v obýváku u stolu, kde občas pracujeme na notebooku a kde to nejvíce "blbne"....tady mám cca od mínus 79 do mínus 89, na sedačce v obýváku od -76 do -80, v ložnici od -72 do -74. A jak se říká ve videu, signál -80 a více je už považován jako horší či špatný. Tudíž by to bylo potřeba nějak řešit...

Tak zatím ten router mám v pracovně, která je relativně uprostřed RD. Když ho dam do obýváku, tak zase to bude horší v pracovně a ještě více horší na druhé straně. Navíc v pracovně mám stolní počítač a k němu jsem připojen přes kabel. Podle mě možná nějaký silnější router s více anténami (a bohužel i dražší)...by to mohl vyřešit.

To opravdu nevim komu by mohl vyhovovat slabs isignal a tim paderm skoro nefungujici pripojeni :-D

Spatne pokryti spravne resi pomoci vice wifi pristupovych bodu ktere jsou pripojene na kabelovy sitovy rozvod po dome/byte - tim je resene napajeni a prenos dat. Zkus se podivat napriklad na produktovou radu Unifi od Ubiquiti. Pripadne muzes vzit nektery z dobre hodnocenych "mesh" systemu, ale popravde, kabelova sit jako "pater" je zaklad dobre funkcnosti.

Tak docela hezky to píší mj. i zde: https://www.abctech.cz/default.asp?show=wm&wmpart=article&wmaid=88
Ještě mě napadla možnost, pokud bych se držel značky Asus = co třeba ASUS RT-AC1200G+? https://www.czc.cz/asus-rt-ac1200g/183758/produkt?utm_source=heureka.cz&utm_medium=cpc&utm_campaign=Sitove_prvky&utm_term=ASUS_RT_AC1200G
Ten určitě bude lepší než můj stávající ASUS RT-N12plus B1 včetně dosahu a signálu...stojí ale 1800 Kč a možná by to vyřešil...nevím

Môže to byť ešte komplikovanejšie. Čím viac antén, tým menší výkon na jednu anténu. 3-anténové wifi má výkon na jednotlivých anténach o niečo menej ako 15 dBm. 1-anténové wifi dáva do antény maximum, čo dovoľuje norma, t.j. 20 dBm. Skutočný výkon dodávaný do antény je ešte o niečo menší vzhľadom na zisk antény, pretože toto sú hodnoty EIRP. Najlepšie fungujú routre, ktoré majú najmenej ziskové antény ako napr. Mikrotik.

Spis docela snuska blbosti, ten clanek na ABCTechu, lze souhlasit jen s premistenim a pripadnym vyzkousenim powerline (ackoliv uz je to taky nouzove reseni)... skoro mi tam chybi rada dejte si rozriznutou plechovku od piva/coly za antenu jako odrazku signalu :-D
Jelikoz je maximalni vykon dan normou, nic jako sillnejsi router neexistuje, dosah bude +- stejnu, navic jelikoz je komunikace oboustrana, mas jistotu ze nebude dochazet k problemu pri komunikaci od tebe k wifi AP? Nechapu proc veci, v dnesni dobe dennodeni potreby, chces setrit kazdou korunu

dítěti stačí druhý router v režimu ap, nepotřebuje tam nic samo nastavovat.

někam do jednoho ze sousedních míst s mizerným signálem umístit druhý router, dotáhnout k němu síť přes kabel. to se dá udělat:
- levněji a beze ztrát rychlosti lan kabelem vedeným v nějakých rohových lištách. někdy je možnost vést lan kabel stropem, z hlediska umístění ap je to lepší.
- dráž párem powerline adaptérů (zásuvky 230V)

nastavení:
- bud nový router umí režim bridge a udělá si všechno sám (asus používá termín "režim přístupového bodu")
- nebo se využije jen jeho lan část: ip někde do rozsahu 1. routeru ~192.168.1.222, zákaz dhcp, přívod do lan místo wan vstupu

Ten můj stávající router Asus RT-N12+ má pouze tyto WLAN (Wifi) standardy: 802.11b, 802.11g, 802.11n a bohužel už nikoliv novější 802.11a, 802.11ac. Takže třeba by to mohl vylepšit nějaký novější router se standardy 802.11a, 802.11ac...Těžko říct, třeba ano. Mohl bych to případně vyzkoušet...