Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem C# zadanie

Dobry deň, učim sa jazyk C# a trapim sa z jednym zadanim.. uloha znie:

Napiste program, ktory uzivatela vyzve k zadaniu poctu zamestnancov, ktory pracuju vo firme.
Potom program umozni zadat mzdy jednotlivych zamestnancov.
Tieto mzdy si program ulozi do pole.
Potom program na konzoli vypise tie mzdy ktore su vacsie nez priemerna mzda.

Kod: napisem len to co funguje

namespace cyklus
{
    class Program
    {
        static void Main(string[] args)
        {
            Console.WriteLine("Kolko zamestnancov pracuje vo firme? ");
            int pocetZam = int.Parse(Console.ReadLine());

            int priemMzda = 1100;

            for ( int i=1; i <= pocetZam; i++ )
            {
                Console.Write("Aku mzdu ma {0}. zamestnanec? ", i);
                int mzda = int.Parse(Console.ReadLine());
            }

            Console.ReadKey();

        }

Neviem ako mam vytvorit pole a ulozit tam zistene mzdy ked je to v cykle, ako na to? najlepsie z vysvetlenim aby som tomu porozumel :)

Dáš:

namespace cyklus
{
class Program
{
static void Main(string[] args)
{
Console.WriteLine("Kolko zamestnancov pracuje vo firme? ");
int pocetZam = int.Parse(Console.ReadLine());
List<int> zamestnanciMzda = new List<int>();
int priemMzda = 1100;
int celkovaMzda = 0;

for ( int i=1; i <= pocetZam; i++ )
{
Console.Write("Aku mzdu ma {0}. zamestnanec? ", i);
int mzda = int.Parse(Console.ReadLine());
zamestnanciMzda.Add(mzda);
celkovaMzda = celkovaMzda + mzda;
}

Console.WriteLine("Prumerna mzda je:");
float prumernaMzda = (float) celkovaMzda / zamestnanciMzda.Count;
Console.WriteLine(prumernaMzda.ToString());

Console.ReadKey();

}

dik za odpoved, ale tu neslo o to vediet priemernu mzdu, ale vypisat len tie mzdy ktore su vacsie nez priemerna. A urobit to podla zadania, a kedze ich nepoznam este tak prvky ako List nechcem pouzit v tomto

class Program
    {
        static void Main(string[] args)
        {
            Console.WriteLine("Kolko zamestnancov pracuje vo firme? ");
            int pocetZam = int.Parse(Console.ReadLine());

            int[] poleMzdy = new int[pocetZam];           // toto mi nedava moc zmysel ale neviem ako inak vytvorit to pole
            int priemMzda = 1100;

            for ( int i=1; i <= pocetZam; i++ )
            {
                Console.Write("Aku mzdu ma {0}. zamestnanec? ", i);
                int mzda = int.Parse(Console.ReadLine());

                poleMzdy[i] = mzda;

                if ( priemMzda < poleMzdy.GetLength(0) )
                {
                    Console.Write(poleMzdy[i]);
                }

            Console.ReadKey();
        }

neviem co robim zle :-| a keby som nepridal if pod cyklus neviem ako by som vypisal mzdy ktore su vacsie nez priemerna mzda

Dáš:

namespace cyklus
{
class Program
{
static void Main(string[] args)
{
Console.WriteLine("Kolko zamestnancov pracuje vo firme? ");
int pocetZam = int.Parse(Console.ReadLine());
List<int> zamestnanciMzda = new List<int>();
int priemMzda = 1100;
int celkovaMzda = 0;

for (int i = 1; i <= pocetZam; i++)
{
Console.Write("Aku mzdu ma {0}. zamestnanec? ", i);
int mzda = int.Parse(Console.ReadLine());
zamestnanciMzda.Add(mzda);
celkovaMzda = celkovaMzda + mzda;
}

float prumernaMzda = (float)celkovaMzda / zamestnanciMzda.Count;
Console.WriteLine("Prumerna mzda je:"+prumernaMzda.ToString());

for (int i = 1; i <= pocetZam; i++)
{
if (zamestnanciMzda[(i - 1)] > prumernaMzda)
Console.WriteLine("Vetsi nez prumer je mzda: "+zamestnanciMzda[(i - 1)]);
}

Console.ReadKey();

}

// Update

Na programování je pěkné to, že každý může dané zadání napsat úplně jinak či podobně.
Neexistuje patent na rozum. Navíc ten příklad je pěkný i na objektové programování, čímž jsem tě raději už vůbec nezatěžoval.

Ale dám ti jednun radu. Jestli se budeš v budoucnu stavět k rádcům tak, že jim budeš mínuskovat odpovědi, tak
ti moc lidí neporadí.

Ja som to vobec nemyslel zle, len ze nesuhlasim z touto odpovedou i ked moze byt spravna, a tak dat najavo ze to nieje to co som potreboval, no neviem asi to pouzivate na ine veci :-D ja som napisal ze co by som chcel co nie a co je v zadani :-)

uz to skoro mam:

class Program
    {
        static void Main(string[] args)
        {
            Console.WriteLine("Kolko zamestnancov pracuje vo firme? ");
            int pocetZam = int.Parse(Console.ReadLine());

            int[] poleMzdy = new int[pocetZam];

            for ( int i=0; i < pocetZam; i++ )
            {
                Console.Write("Aku mzdu ma {0}. zamestnanec? ", i+1);
                poleMzdy[i] = int.Parse(Console.ReadLine());
            }

            int priemMzda = 1100;

            for (int i = 0; i < poleMzdy.GetLength(0); i++ )
            {
                if (poleMzdy[i] > priemMzda)
                {
                    Console.WriteLine("Tieto mzdy su vacsie ako je priemerna mzda: {0} ", poleMzdy[i]);
                }

            Console.ReadKey();
        }

len vyriesit poslednu vec aby tie vacsie mzdy sa nezapisovali pod seba