Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Upgrade PC

Ahoj, mám celkem starší PC, kterému jsem upgradnul grafiku ale myslím si, že je dost limitován starým hardwarem. Rád bych podpořil herní výkon.

Moje současná sestava je:
- ASUS H81 Gamer
- ASUS RTX 2070
- Kingston 16GB DDR3
- Intel i7 4770
- Kingston 500GB SSD + 1TB HDD

Co jsem se tak koukal, tak bych měl být v současné době limitován procesorem ale pro ten bych musel vyměnit základní desku a paměti (pokud se nepletu, tak DDR3 nejde hodit na DDR4 desku). Koukal jsem se, že bych si koupil AMD Ryzen 7 3700X, ASUS ROG STRIX B450-F GAMING a Kingston 16GB DDR4.

Myslíte, že by herní výkon byl znatelný? Přijde mi, že přestože mám RTX 2070, tak některé hry neběží, tak jak bych si představoval.

Děkuji a přeji hezký den
Změna kategorie, původně: Periferie (karel)

Nejjednodušší způsob jak to zjistit, je stáhnout si např. Afterburner a podívat se, proč ti teda ty hry neběží, jak si představuješ. Jaké je využití procesoru vůči grafice. Pokuď je procesor přišpendlen na 100 % a grafika se fláká na 50, ano, upgrade má smysl. Pokud je grafika blízko 100 % (takže chvílema třeba i 80, ne všechny hry umí neustále utilizovat grafiku na 100 %), problém bude pravděpodobně jinde. Pokud oboje sedí někde uprostřed, většinou to je napi... optimalizovaná hra (ale neznamená to že musí být).

Vyzkoušej to a pak se kdyžtak přijď poradit s výběrem komponent pro upgrade. Jen předem, sice uvádíš 16GB DDR4, ale pro Ryzen je poměrně důležitá i rychlost - vzít 3200MHz, lépe 3600MHz.

Prohlédni si srovnávací videa např:
https://www.youtube.com/watch?v=-ruiNJ8ouCg
(najdi si s 3700x)
Já na to teď nemám čas, asi to bude +- takže se to moc nevyplatí - když vezmeš cenu cca upgradu 15k). Ale pokud máš 15k jen tak navíc tak směle do toho.
Můžeš tam najít hru kterou máš a porovnat to.

Počkal bych měsíc protože
1) vyjdou desky s B550 možná bude sleva na B450.
2) AMD uvede procesory XT
3) AMD mírně slevnilo nějaké CPU kvůli intel 10x00 řadě, myslím se to v ČR ještě neprojevilo.