Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Upgrade stareho notebooku

dobrý deň,
ide o otcov Notebook Toshiba Sattelite L505 S6953 (kupeny v USA),
potreboval by som od vás poradiť či :
1) má zmysel, či pomôže tomuto notebooku doplnenie RAM a SSD disk ? / ak áno, môžem vás poprosiť o konkrétny komponent z alzy alebo datacomp.sk

2) asi pred pol rokom som spravil obnovu na tovarne nastavenia, no teraz premýšľam o preinštalovaní windowsu (no pri tak starom modely si niesom istý či sa dá/môže použiť 64bitová verzia a či to urobi nejakú zmenu)

V ntb bola povodne Vista, potom WIN7 (asi pomocou akutalizacie), a teraz beží na WIN10, no na 32bitovej verzií.
Používa sa občas a na videa/filmy, platenie účtov...

ďakujem

1) za zkoušku skoro nic, můžeš ho vrátit do 14dnů, můžeš ho použít jinde kdyby notebook zdechl.
Vzal bych Samsung 860 EVO nebo Crucial MX500. Velikost 500GB, menší 250gb jen v případě že opravdu vyjdeš s cca 150gb dat.

RAMku bych sháněl v bazaru, podle toho popisu je to DDR2. Otevři to a podívej se jestli je volnej slot/ kolik to má kapacitu. Asi budeš muset vystačit s 4GB ale pokud se win10 trochu pokrotí tak by to mohlo stačit.
Leží mi doma Patriot SO-DIMM 2GB DDR2 800 MHz CL6 Signature Line, se zárukou z alzy, případně dohoda jistá.

2) novej disk je ideální okamžik udělat čistou instalaci, vyzkoušet osekanou verzi windows 10, vypnout ve win10 kraviny a podobně.