Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rychlost internetu

ahoj chtěl bych se zeptat při měření rychlosti internetu na běžném stolním pc mi to ukazuje rychlost 8MB/s a když to změřím přes mobil nebo tablet pomocí wifi tak mám 14MB/s. Zaplacenou rychlost kterou mám je 8MB/s, ale mám ted na zkoušku na 14 dní tech 14MB, ale na PC přes kabel mi to nikdy nenaměří 14 ale jen tech 8. Nevítě v čem je problém?

A akú rýchlosť máš ty? Podľa mňa je 112 Mbit/s (čo je 14MB/s) celkom dosť. A to je len deklarovaná rýchlosť. A ak takú rýchlosť aj nameria tak to má fajn. Zvyčajne je efektívna rýchlosť o dosť nižšia ako deklarovaná. A zaujímalo by ma, akú má očarujúcu wifi, keď mu to ide na 112 Mbit/s ????

Přesně tak. Co by někteří (např. na dědině "vzduchem", kde je standard 20-30Mbps) za to dali. Do nedávna jsem jel taky na stovce a stačilo. Nyní mám 250Mbps a jinak, než při stahování či FTP (což nedělám často), to ani nepoznám - je to subjektivně totéž.

U nás doma to je podobný. Oceníme to, když děcka stahují hry do Xboxu, nebo do PC, ale jinak na běžný surf to je naprosto nerozeznatelný.
Však taky proto mi UPC, když mi zvedli cenu o pár korun, zvedli rychlost. Nic je to nestojí navíc, protože vědí, že uživatel stejně získá jen pocit vyššího čísla.

Neverim ze v Cr pouziva provider tak zastaralé ADSL, nebo na tom byla Cr tak zle ze by te 120 Mbit/s posadilo naprdel.
Co jsem se dival, tak pokryti FTTH/kabel neni spatné, na slovensku je to pokryti snad i jeste lepsi.

Zkratka nejakych 15MB/s coz je limit [10/100] Mbps switch/lan protu na dnesni pomery bych "nadprumerem" nenazval.
Uz i mobilni sit 4G v teorii umoznuje 75 → 150 Mbit/s, a uz ted se testuje provoz 5G.

Kromě otázky peněz to ale je i lokality.Někde vlákno ani kabelovka není.Typnul bych si že tak 30% populace,nezáleží na tom jestli dédina bo štatl.
Pak je další level,někde není ani wifiňář.Ne že by v daném městě nebyl ale zrovna baráky jsou "ve stínu",na druhém konci ulice OK. I když jsou 3.A u wifiňáře je hodně velký rozptyl kvality, spolehlivosti,rychlosti,servisu a v poslední řadě i trvanlivosti takového providera.
Jako "záloha" se může jevit fixní LTE,ale tam je proměnlivá rychlost během dne a sestupná tendence rychlosti dlouhodobě.
Nemám tedy s ničím zkušenost,ale pohybuju se v tom a vím kerý známý jak řešil internet.