Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rychlost internetu

ahoj chtěl bych se zeptat při měření rychlosti internetu na běžném stolním pc mi to ukazuje rychlost 8MB/s a když to změřím přes mobil nebo tablet pomocí wifi tak mám 14MB/s. Zaplacenou rychlost kterou mám je 8MB/s, ale mám ted na zkoušku na 14 dní tech 14MB, ale na PC přes kabel mi to nikdy nenaměří 14 ale jen tech 8. Nevítě v čem je problém?

Neverim ze v Cr pouziva provider tak zastaralé ADSL, nebo na tom byla Cr tak zle ze by te 120 Mbit/s posadilo naprdel.
Co jsem se dival, tak pokryti FTTH/kabel neni spatné, na slovensku je to pokryti snad i jeste lepsi.

Zkratka nejakych 15MB/s coz je limit [10/100] Mbps switch/lan protu na dnesni pomery bych "nadprumerem" nenazval.
Uz i mobilni sit 4G v teorii umoznuje 75 → 150 Mbit/s, a uz ted se testuje provoz 5G.