Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Ako vymazať Windows Boot Manager

Zdravím, pozná niekto spôsob ako sa zbaviť boot voľby Windows Boot Manager? Nainštalovaný OS mám manjaro-kde-20.0.3(pri inštalácii zvolená možnosť nainštalovania len tohto OS). Skúsil som zopár nastavení v biose ako aj obnovenie základný nastavení biosu. Ani po vybraní SSD voľba nezmizla čiže nieje uložená na disku ale v biose? Existuje spôsob ako sa toho zbaviť?

Ešte pred inštaláciou manjaro-kde-20.0.3 a aj teraz mám nastavené Legacy Support, Legacy First a taktiež Other OS. Či je to nainštalované ako MBR zatiaľ neviem nakoľko v programe Rufus sa tento OS inštaluje s tou voľbou vypnutou čiže zrejme to vyberá MBR/GPT automaticky podľa nejakého kritéria.

Pokud nemas v BIOSu nic spatne nastavene, coz vypada, ze nemas, tak jedine snad, ze jsi pred instalaci Manjaro neodstranil bootovaci oddil Windows z disku, pokud teda uz tam Windows nechces vubec.
Jiz si nepamatuju, jak vypada instalacka Manjaro linuxu, ale v Ubuntu pres GParted nebo snad i v prubehu instalace smazu veskere oddily na disku a po te vytvorim nove. Dokonce existuje i GParted live jako bootovaci medium ciste na odstraneni oddilu pred instalaci.

Muzes teda pres nejakeho partition managera zkontrolovat, jestli tam bootovaci oddil Windows zustal a pokud ano, tak si zacit znovu a lepe.

Na kieho šľaka sa chceš zbavovať prednastavených vecí bootovania v Bios, však máš prioritné hniezdo bootu zavádzača aké chceš, ostatné si nevšímaj, nevŕtaj do toho. Ak nemáš boot na pevnom disku s OS Windows, beztak ti nič iné nenabehne, len prioritný Grub. Zrejme si tieto výrobné nastavenia drží eeprom, musel by si ho prepáliť.