Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Ako vymazať Windows Boot Manager

Zdravím, pozná niekto spôsob ako sa zbaviť boot voľby Windows Boot Manager? Nainštalovaný OS mám manjaro-kde-20.0.3(pri inštalácii zvolená možnosť nainštalovania len tohto OS). Skúsil som zopár nastavení v biose ako aj obnovenie základný nastavení biosu. Ani po vybraní SSD voľba nezmizla čiže nieje uložená na disku ale v biose? Existuje spôsob ako sa toho zbaviť?

Na kieho šľaka sa chceš zbavovať prednastavených vecí bootovania v Bios, však máš prioritné hniezdo bootu zavádzača aké chceš, ostatné si nevšímaj, nevŕtaj do toho. Ak nemáš boot na pevnom disku s OS Windows, beztak ti nič iné nenabehne, len prioritný Grub. Zrejme si tieto výrobné nastavenia drží eeprom, musel by si ho prepáliť.