Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem 50" monitor nebo TV na hry

Zdar,

chci si poridit neco s 4K na sledovani videa v MKV + VoD a hlavne hrani her. Pocitam ale, ze zatim tam pojede vetsina veci na 1080p, to 4K treba vyziju nekdy v budoucnu, ale hardware na 4K ted nemam. Co se tyka parametru tak ted hraju na obycejne 42" TV (1080p/60Hz) a nepotrebuju vic. Spis by mi slo o obraz, aby byly pekny barvy a tak.

Nasel jsem tenhle monitor:

55" Dell C5519Q

Normalni konferencni, ale nejaky clovek na netu psal, ze na tom hraje na PS4 a uplne v pohode. Cena 22.500 Kc je asi tak ten strop, co bych byl ochoten dat.

Ma to 1xDP a 2xHDMI, coz potrebuju, protoze bych vyuzil minimalne dva zdroje signalu a kdybych nahodou nekdy v budoucnu nejakou konzoli nebo neco, tak ty tri vstupy se hodi.

-----

Otazka na zkusene poradniky, jestli byste to videli jako dobry napad nebo byste preferovali neco jineho, nejakou TV a tak. Ohledne te velikosti, mne by se nejvic pozdavalo 50", vetsi moc ne, ale ten monitor jsem nasel jen v 55" variante, coz by bylo naproste maximum, vetsi nelze. Vyhoda monitoru je, ze se nemusi platit TV poplatky, televizi sledovat nechci, cimz bych v budoucnu usetril.

Úplně obyčenej 55" 4k 60Hz VA monitor, kompletně bez local dimmingu, bez HDR, bez adaptive-sync a asi i bez stojanu, kterej se musí přikoupit... za ty peníze možná až drahý, nějaká TV v podobné ceně udělá větší parádu.

Za příplatek máš dokonce nižší řadu OLED (B9), která je kvalitou zobrazení úplně jinde a mnohem víc funkcí, dokonce s 4k 120Hz (momentálně jen s 8bit 4:2:0 kvůli limitaci HDMI 2.0b), pro desktop použitelnější v nižším rozlišení 1080p, 1440p 120Hz 4:4:4.

___

Problem je ze mensi nez 55" maji horsi parametry - u Samsungu teda, ale podobne to bude i jinde. https://www.softcom.cz/eshop/samsung-qe55q70r_d226896.html - treba, je to o litr nad, ale vyplati se pri takove sume uz relativne "par korun" pridat. (maji to levneji nejake nezname e-shopy kterym bych moc neveril) Mensi uhlopricky maji jen edge podsviceni. Ekvivalent u Sony by se jeste nasel, ale ted z hlavy nevim = nechce se m to hledat. Jo, KD-55XF9005 - ale na hry bude mozna o chlup lepsi ten Samsung. Jinak myslim ze je to srovnatelne.

A to Edge podsviceni je tak moc horsi?

Treba kdyz to vezmu z CZC, tak tyhle treba vypadaji dobre:

https://www.czc.cz/sony-kd-49xg8377-123cm/256220/produkt

https://www.czc.cz/sony-kd-49xg8396-123cm/256221/produkt

Dokonce pisou, ze maji 100Hz obrazovku.

Kdyz bys teda mel porovnat tyhle dve s tim Samsungem, co jsi dal odkaz, tak opravdu bude ten rozdil v obraze viditelny?

A na druhe strane, myslis, ze porad i tyhle TV budou mit o hodne lepsi obraz nez ten velkoformatovy monitor? Mne se na nem proste moc libi to, ze bych nemusel nadale platit poplatky, ale jestli to vidis tak, ze je to obrazem znacny rozdil, ze to byl spatny napad, tak se presvedcit necham. Dik.

Ano, edge je horsi. Pokud to chces na filmy, aby melo i HDR nejaky smysl (a ono smysl ma), tak s edge led je to celkem o nicem. Dostupnost filmu v 10b 4k HDR je uz celkem slusna, a rozdil u takoveho neceho uvidis na prvni pohled.

Zas - nic neni cernobile, u FALD byva treba viditelne "dychani" titulku, ale je to holt dan za mnohem dymamictejci obraz, a cernou tak cernou, ze nepoznas kde konci panel a zacina ramecek televize.

Ja asi pujdu do te 49". Je jedna z tech dvou lepsi nebo bys vedel o nejake stejne kvalitni a jeste levnejsi variante?

---

Cekat nechci, uz tak jsem to 2 roky odkladal. Maximalne bych pockal, kdyby byl na obzoru nejaky herni monitor uvedene ceny a velikosti. Jenze to uz taky sleduju nejakou dobu a furt nic. :-/

Hele, pokud mas kam to dat, ver ze zadna uhlopricka neni prilis velka. Ja si vybiral loni = ted to uz tak nesleduju, neznam podrobneji letosni modely. A po hodne dlouhem vybiani nakonec radeji prestehoval kus obyvaku aby bylo kam dat 65", i kdyz jsem puvodne chtel 55". Byla to dobra volba, fakt nelituju. Loni to maximum co jsem byl ochoten utratit nejlip splnil QE65Q70R - nebo ekvivalent KD-65XF9005 od Sony, ktery jsem nakonec zamitl primarne kvuli Androidu (od TV chci aby fungovala, a ne hrat si na Tamagoci).

Co si vyberes ty je tvoje volba, ale nekupujes to na pul roku. Filmy s HDR budou vypadat lip na necem co nema jen edge-led, o chlup lepsi barvy budou mit QLED, nebo to same od Sony - jen tomu rikaji Triluminos. Panel radeji VA/MVA nez IPS - pokud nebudes sedet nejak moc bokem. (IPS = lepsi uhly, VA = o neco lepsi dynamika obrazu). Jsi svepravny = vyber si co jen chces, ja napsal jen ciste muj soukromy nazor na vec. ;-)