Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno !!! je poradna.net hijacknutá / zkopírovaná? ... askngo.net, špatný certifikát

neplatný certifikát,vystaven.pro askngo.net

Takovéhle kopie mají i stackoverflow.. Co je tohle zač?

IP poradny:
92.240.244.75 poradna
92.240.244.75 askngo

Jsou tam zkopírované odkazy,v paralelním světě,přeložené do angličtiny.

https://askngo.net/

Dnes ráno to nebylo.

Zároveň jsem si někdy v minulém týdnu všiml, že poradna se nenačítala (HTTP 50x)

----

Ale prdlajs.
Prostě jim propadl certifikát.
Mně se na freehostingu zikum obnovuje Let's Encrypt automaticky.
Tu žádnou automatiku asi nemají a admin na kontrolu asi háže bobek.
Šak až se admin probere tak to zas bude fungovat.
Tož tak no.
Jo a ještě poznámka, certifikát si můžeš vystavit pro co chceš, nemusí tam, být jen jedna doména.

Asi nějaká nakažlivá choroba, stává se to na můj vkus docela často (třeba minulý týden takto mému zaměstnavateli na mejlu, překvapilo mě, že vůbec nějaký certifikát měl, protože předtím tam byl 5 let propadlý a měl u mě trvalou výjimku a ještě několika stránkám, přitom jsem se s tím nikdy předtím nesetkal, jakože by certifikát byl a najednou nebyl (buď nebyl a nebo byl, ale že bych vystihnul, že právě propadnul to ne)).
vypršel před pár minutama
16. června 2020 12:08:17 GMT+2
(16. června 2020 10:08:17 GMT)
ale ono při tříměsíční platnosti to neni zase tak nepochopitelné platnost od:
18. března 2020 11:08:17 GMT+1
(18. března 2020 10:08:17 GMT)
takže se asi nic neděje, i když kdo ví.
Ovšem poradna neni email ani banka, tam snad o nic nejde, tam i kdyby nebyl certifikát žádný, tak se přece nic neděje.

A než jsem to dopsal, mají certifikát nový platný do 14. září 2020 12:39:02 GMT+2 (14. září 2020 10:39:02 GMT), takže opět na 3 měsíce pokoj.

Mě bylo divné,že by i ta anglická mutace patřila k tomu.Prostě se mi to zdálo zkopírované.A pořád je mi divné,jak se tam dosttávají otázky?To je tam kopíruje nějaký robot a překládá... Neumím si vysvětlit,jak se tam dostala otázka,která byla psaná na poradna.net v češtině a tam je v angličtině od stejného autora.

Vyste to nepochopili.Že furt se referujete na to že někde v patičce odkazuja na @admin.poradna nebo že má napsané něco v hlavičce o mission. To si každý scammer,kerý ma do serveru díru může udělat,aby se kopie mohla tvářit jako že je to oficiálně posvěcené.

Ale když už to mám tady černé na bílém(jestli tohle slovní spojení nebude co nevidět zakázené pod whitelistu,white balance a black saturation) od flega,tak to beru jako odpověď ze zdroje(originálu),že je to pravda

To je schválně,aby se odpověď zobrazila vespod.Čistě z IT hlediska reaguji sám na sebe(na svůj příspevěk) ale odpověď patřila těm,kteří tvrdili, že když tam přece je v patičce odkaz na poradnu-email a odstavec,že je to posvěcené poradnou,že to určitě je záruku,že jde o oficiální klon.

Je to tu málo živé, nie ako na top.sk, cas.sk, blesk apod. Samá sucharina, samý to odborník, kadejaké nastavovačky, systémy, telefény, papierovačky, behačky, pečiatkovačky, úradné vybavovačky.

Ty si tiež dlhšie stagnoval. Čo si prebral sosaním lahodného moku?

Ja tiež práve nasávam, polovička odšťavila 50l šťavy (na 3l kuchynskom Braune) z minuloročných, mierne prezretých, zmäknutých jabĺčok Jonagold, upravil som Ph šťavy kyselinou vínnou (aj kvôli uchovaniu jasnej, svetlej farbe moštu), mierne šťavu dosladil, trochu zriedil vodou no a dnes, po dvoch mesiacoch zrenia, si pocuckávam s minerálkou osviežujúci jabčák, ako víno, ako raketa, idem ako delo. (ešte nie je úplne čistý krištáľ, ale chuť vynikajúca, ako čerstvo natrhané jablká zo stromu v mesiaci október na jeseň, akurát ťa sánky nebolia od žuvania blbej dužiny).

Tak zase ziadna kasa nie je tak horka a moznosti su nasledovne:
- dam sa psychicky do poriadku a budeme to tu spolu tahat az do konca
- poradnu predame a novy majitel si vas zoberie pod svoje portfolio (to je dost pravdepodobny scenar)
- stane sa zazrak a poradna obzivne, zacne tu rast pocet navstevnikov, prerazim(e) na YT, ziskame 30 patronov do konca roka...ziadne dalsie scifi ma nenapadaju, asi som bez fantazie.
- odidem ja a poradna bude nejakym zazrakom fungovat dalej a nechame ju zit samozivotom az do jej konca

Ty si nikdy nemal krizu, ked sa ti vsetko zdalo zbytocne, nevidel si zmysel v tom co robis a svetielko na konci tunela sa nekonalo?
To ti neverim;o).
Btw dostali sme pomerne urazlivu ponuku na odkupenie poradne s dost ironickymi komentarmi k istym veciam a to ma nasralo...a zrazu mam pocit, ze v tuneli sa zase svieti.
Zmeny pridu uz coskoro.