Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem jak zakázat windows update

Ahoj. Už dlouho mě štvou updaty od mrkvosoftu vždy mi to zalaguje pc , jak bych mohl windows update nadobro vypnout? Mám Windows 10 PRO 64bit.
PS: Už jsem to zkoušel vypnout přes služby, registru a správce úloh, ale vždy se to nějakým zázračným způsobem znovu zapne. Nějaký tip jak to vypnout
permanentně? Za ty pojebaný aktualizace zaplatím 10x víc za data, než za to co prosurfuju na netu. Dnes to bylo 1,25GB. Už mě nebaví ráno zapnout PC a
hodinu čekat než se aktualizuje systém. To nejsou jen systémové aktualizace, ale i do různých programů, které jsou k mému využití naprosto zbytečné..
Aktualizace si stahuju ručně, jen ty potřebné. Díky za pomoc.

Vo Firewall zakáž in/out veškeré protokoly súboru wuauclt.exe:
C:\windows\system32\wuauclt.exe

alebo tu máš rozšírený súbor pre Firewall: http://leteckaposta.cz/562626044

Najprv vymaž komplet svoj Firewall, cugrunt zmaž riadky out a in aby boli okná čisté, biele, bez záznamov a importuj súbor; WU_block.wfs do Firewall W10. Ostatné "svoje SW vecičky" budeš postupne nútený povoľovať vo Firewall do prístupu siete netu in/out.

winupdate: ve verzi w10pro stačí v registrech sebrat systému práva, bude to větev: hklm - system - ccs - services - wuauserv
start se pak nastaví na manuální (lze i zakázat).

ale jestli říkáš, že kdejakým aplikacím dovolíš využívat samoupdate přes ms, tam je asi každé snažení marné. to je pak lepší downgrade na w8.

kontrolně není špatné přes stáhnutý "ms autoruns" zkontrolovat naplánované úlohy a služby cizích výrobců, jaké updatery si bez ptaní spouští.

naplánované úlohy jsem prohledal a smazal a povypínal co se dalo. Když jsem nainstaloval systém, tak jsem ho komplet vybílil. Všechny aktualizace, přehrávače, edge, defrag, defender a jiné MS_kokotiny odinstaloval, mám na to apku, ale ta květnová aktualizace to tam zase všechno nainstalovala zpět. Oni na netu psali , že je podezřele, nenápadná a všechno obnoví. před těmi aktualizacemi všechno šlapalo podle mě.

Každá "Veľká záplata" novej edície a verzie obnoví komplet nastavenia, systémové súbory, Telemetriu, Ceip, Appraiser, zmeny v Plánovači úloh aj systémové Registre, ako tiež dopíše/prepíše zmeny v manuálne nastavenom Firewall.

Preto je nutné disponovať nadstavbou WFC v interaktívnom režime s oznámeniami in/out "v bubline" a po vyladení si spraviť zálohu WFC do súboru.

Jedine Firewallom sa zbavíš automatického ťahania sofistikovane, na pozadí, záplat WU W10. Firewall (nadstavba WFC) sa dá v spodnej lište vedľa systray pohodlne zo "zeleného" prepnúť na "červené", čím sa uvoľní o.i. aj blokovanie WU. Pravda, je tiež potrebné spustiť alebo reštartovať v Services dve služby, BITS a WU až potom kliknúť na hľadanie záplat.

Sorry, spravil som chybu. Teraz sedím u iného zariadenia.

Ale dám ti radu, ako na Firewall s nadstavbou.

Stiahni si WFC https://www.binisoft.org/wfc.php

Vlez do Firewall OS W10 cez Ovládací panel, otvor si rozšírené nastavenia In a potom Out.

Vymaž komplet všetko, najprv všetky riadky v In a potom v Out, aby si mal biele, čisté okná, zbavené veškerých továrenských nastavení z dielne MS.

Teraz nainštaluj stiahnutý WFC.
stiahni si CZ jazyk v súbore wfcCZ.lng http://leteckaposta.cz/636661334

wfcCZ.lng okopči priamo do zložky s obsahom nainštalovaného WFC
C:\Program Files\Windows Firewall Control\*.*,

Otvor počeštené okno WFC a nastav si manuálne zobrazenie von a dnu v bubline so zeleným smajlíkom ako aj spustenie samotného WFC po reštarte Windows v spodnej lište. Objaví sa zelený štvorček v spodnej lište.

Teraz sa začnú diať veci.

Systém sa bude snažiť okamžite pripájať na servery MS, na spriatelené servery po celej zemeguli, na akamai apod., čo ti WFC okamžite oznámi v bubline. Ty iba po reštartoch PC budeš číhať a blokovať nechcené veci alebo upravovať svoje pravidlá s povolením, čo sa môže a čo nesmie pripojiť. (Ak máš NAS a svoje Cloudové úložisko).

Pošlem ti svoje pravidlá pre WFC v zipke.
http://leteckaposta.cz/385983521

po rozbalení si ich môžeš oba importovať do WFC, očumovať pravidlá, zmazať nechcené, mnou preddefinované riadky, napríklad zelené a biele riadky, aby si bol v obraze než si vyrobíš svoj na mieru ušitý WFC zase od čistého základu. Máš tam aj blokáciu Telemetrie.
-------
Pre istotu ti posielam ako bonus aj súbor označený ako: "Firewall OS W10.wfw" so správnou príponou *wfw určený pre originál Firewall W10 k importu, ak by WFC pre teba predstavoval silnú kávu. http://leteckaposta.cz/624632172

Zabávaj sa s Firewall.