Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Taktovani graficke karty, vliv na vykon

Zdravim, zajimal by me vas nazor ohledne taktovani grafickych karet, zde je na vyber zvysit " memory clock " a " core clock ".

proto by me zajimala jedna vec, co se tyka toho memory clocku, k cemu to presne je? A jaky je efekt toho ze zvysite memory clock? Co se tyka her, jaky rozdil by jsem mel videt? Dekuji.

Podle mě jakékoliv taktování nemá moc smysl. Rozdíl bude minimální až zanedbatelný - zato riziko, že komponentu uvaříš, významně roste.
Já bych v žádné hře co mám rozdíl neviděl, ať bych taktoval jakkoliv. FPS všude sedí na 60Hz jak přibité i bez toho.

Pokud grafiku používáš např. na počítání bitcoinů, jakýsi rozdíl (v rychlosti výpočtů) asi zaznamenáš.

memory clock - takt pameti na grafice, u nekterych her muze mit znacny dopad, nekde nemusi byt poznatelny.

core clock - takt grafickeho cipu, tam je dopad asi vzdycky.

Kamos taktoval GTX 1070Ti - dostal +5% vykonu a je s tim dost spokojeny.

Zalezi co chces taktovat a co od toho ocekavas. Pokud chces nahodou taktovat notasovou grafiku, tak jsi blazen nebo hodne neznaly uzivatel a pravdepodobne notas uvaris.