Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ověření komponentů PC sestavy (motherboard, case)

Ahoj,
Snažím se poskládat novou PC sestavu do cca 33k (když nepočítám Windows 10), mohli byste se prosím někdo mrknout a kdyžtak poradit nějaké vhodné alternativy? Sestavu bych měl na hraní, periferie mám (momentálně přes HDMI 60Hz monitor FullHD, do budoucna v plánu 120/144Hz, vyšší rozlišení). Na mnou vybraných jednotlivých komponentech nelpím, snažím se do rozpočtu poskládat co možná nejsilnější stroj.

Zádkladní desku jsem vybíral takovou, aby měla wi-fi (K routeru se kabelem v bytě těžko připojím), procesor je mi jedno, zda bude Intel nebo AMD, GPU bych chtěl výkonově na úrovni zmíněné RTX 2060 popřípadě 2060 S.
Byl bych také moc rád, kdybyste mi doporučili nějakou dobrou PC skříň, kde by byl dostatek místa na případné budoucí upgrady/výměny, alespoň 2 USB výstupy na zadní straně pro zapojení klávesnice a myši výhodou. Vzhled mě vůbec nezajímá, case strčím pod stůl a nebudu se kochat nad barvičkami.

Co se týká větráků a skříně, čím tišší navenek, tím samozřejmě lepší.

Tyto komponenty jsem vybíral přes konfigurátor na czc, pokud jinde seženu levnější, v akci, nebo uplně jiné, nevadí mi si stroj složit sám.

Procesor
AMD Ryzen 5 3600

Chladič procesoru
SilentiumPC Fera 3 HE1224 v2

Základní deska
ASUS ROG STRIX B450-E GAMING - AMD B450

Grafická karta
GIGABYTE GeForce RTX 2060 SUPER WINDFORCE OC 8G, 8GB GDDR6

Operační paměť (RAM)
HyperX Predator 16GB (2x8GB) DDR4 3200

Pevný disk
WD SSD Blue SN550, M.2 - 500GB

Zdroj
Fortron HYPER K 600 - 600W

Case
???

Díky moc za radu,

B.

zas někdo vyrábí dělo s připojením přes wifi.
proč to musí být karta ukrytá na desce a jak asi bude přijímat, když signál bude stínit právě kovová bedna...

když už ta hrůza musí být, tak lepší příjem bude mít právě usb adaptér (s 1-2 anténkami). jen značku tenda považuju za odpad. jiným lowendem je tplink, výrobce k nim přibaluje prodlužovací kablík.

Proč tak složitě? Koupit AP (či router v režimu AP) a připojit klasicky ethernetem /a dát třeba někde na skříň, kde nebude bazmek ani vidět ;-)/. Jakési USB bazmeky či interní wifi karty jsou nouzovka (ono u stolního pecka je celé slavné wifi nouzovka). Nebo třeba powerline (ale to vyjde dráž).

Ahoj, všem děkuji za rady. Síťové připojení nakonec budu řešit jinak.
Základní desku jsem vyměnil za jinou:
MSI B450M MORTAR MAX - AMD B450
(koukám podobná varianta té od RedMaxe)
https://www.czc.cz/msi-b450m-mortar-max-amd-b450/271743/produkt

Ovšem čtu, že bude potřebný update BIOSU a tato verze "Max" by ho vyžadovat neměla, pokud to chápu správně?

@Phoenixessss je to pro mě důležité? Snažím se komponenty poskládat tak, abych na ně pokud možno nemusel 5 let šáhnout?

Ještě jeden dotaz, zvažuji sestavu PC na CZC.cz výměnou za body zdarma, mám čekat dobře odvedenou práci (cable management atd.)?

A mám si kupovat tu jejich zlevněnou digitální licenci W10 Home:
https://www.czc.cz/microsoft-windows-10-home-cz-64bit-pouze-k-czc-pc-digitalni-licence_3/237218/produkt

Nebo raději klasiku na USB flash drive za standardní 4000 Kč?

Díky moc

B.

os: záleží, co máš s rukama. když si neumíš vytvořit bootovací flashku pro instalaci w10 (rufus nebo tem mrchosoftí nástroj), zaplatíš 4.000, jinak ti stačí jen digi-licence.

jestli si umíš nainstalovat systém s ovladači sám (u domácích instalatérů dost často scifi), můžeš ještě levnější systém koupit jinde a pak si to i celé poskládat sám a podle sebe i cablemanagementovat.

MAX jsou pripravene na Ryzen 3000, tudiz update BIOSu kvuli fungovani procesoru neni potreba. Az to budes mit doma, tak ale stejne doporucuju updatnout BIOS na nejnovejsi.

Edit:

Nezapomen jeste vymenit zdroj!

OEM Windows jedine z Aukra okolo 150Kc. Za plnou cenu bych koupil jedine prenosnou licenci.

Ještě než jsem sestavu koupil, bylo mi řečeno, že bych se měl zamyslet. Pokud chci sestavu na delší dobu (a i třeba za 5 let hrát hry), vyplatí se koupit komponenty bez kompromisů (například vyřešit Windows jiným způsobem a o to více nacpat do HW)...

Mohli byste někdo prosím ještě mrknout na tuto sestavu (sestavena známým):

https://www.czc.cz/264590,262208,268118,269121,273510,220743,283957,264873,186762/kody

Vím, že je to jinde, než jsem finančně zamýšlel, ale zkouším teď myslet do budoucna. Finance na tuto bych také měl, dostal jsem tipem i nějaké sestavy "mezi". Pokud vás napadne něco, na čem ušetřit, nebo něco, co opravdu nemá v této smysl, co vyměnit, budu vděčný...

Díky za váš čas,

B.

To je dobra slatanina, znamy je odbornik ...

Cim si pomuzes drahou deskou na X570, kdyz jsi mohl usetrit jednou z desek, ktere jsem ti radil ja, pripadne i tim MORTARem, ale ja z minulosti tuhle serii moc nemusim, nicmene ta konkretni deska negativni recenze nema.

Nepochopim, proc nekdo da drahy liquid chladic na CPU a k tomu koupi tu nejhlasitejsi grafiku z nejotresnejsim chladicem ze vsech.

SSD je sice ok, v benchmarcich super vykon, no v realu nepoznas rozdil oproti pomalejsimu, ale stale dostatecne rychlemu Kingstonu. Zalezi na tobe, jestli se ti tisicovka nehodi jinde.

Zbytek v pohode a wifi nehodnotim.

bylo mi řečeno, že bych se měl zamyslet

Předpoklad vlastnictví mozku (či aspoň nervové ganglie). Jinak fajn. Asi bych neosazoval vodníka (už jsem vyplavení zažil a servisoval), paměti bych vzal o chlup rychlejší, síťovku věnoval pionýrům (viz výše). Nějaký disk na data.